Voľný čas

22.11.2013

Nová kniha - Lubina vo vojnových príbehoch

Vážení občania, vyšla publikácia Lubina vo vojnových príbehoch. Knihu si môžete zakúpiť aj v Starej Turej, a to v Infoture (zboku OD BILLA).


POLUN reprezentoval Starú Turú v Zürichu
22.11.2013

POLUN reprezentoval Starú Turú v Zürichu

Naša staroturianska Ľudová hudba POLUN, ktorá pôsobí pri Základnej umeleckej škole v Starej Turej v dňoch 16. - 17. 11. 2013 reprezentovala naše mesto aj slovenskú kultúru na oslavách 45. výročia slovenského folklórneho súboru Kolečko vo švajčiarskom Zürichu, v ktorom okrem slovenských rodákov a študentov tancujú aj rodení Švajčiari.


18.9.2013

Zapojte sa do súťaže Nezabudnuteľné miesta

Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Trenčíne pripravila pre občanov Trenčianskeho kraja súťaž s názvom Nezabudnuteľné miesta.


Druhý ročník benefičného koncertu „Dúha v srdci“
12.9.2013

Druhý ročník benefičného koncertu „Dúha v srdci“

Hudba, tanec a tvorivé workshopy budú nosnými aktivitami i tohoročného benefičného podujatia „Dúha v srdci“, ktorého pomyselné brány sa otvoria 28. septembra v spoločenskej sále Mestského kultúrneho strediska v Novom Meste nad Váhom.


Úspešný jún pre Dobrovoľný hasičský zbor Topolecká
23.7.2013

Úspešný jún pre Dobrovoľný hasičský zbor Topolecká

Dobrovoľní hasiči z Topoleckej zorganizovali v mesiaci jún pre najmenších Deň detí, hasičskú súťaž o pohár riaditeľa Lesoturu, zúčastnili sa okresného aj krajského kola súťaže dobrovoľných hasičov, kde zvíťazili a postúpili do celoštátnej súťaže!


15.7.2013

Hlasujte za 7 divov Kopaničiarskeho regiónu

Kopaničiarsky región - miestny akčná skupina vyhlasuje v dňoch 15.7.2013 až 30.9.2013 internetové hlasovanie o 7 divov kopaničiarskeho regiónu.


Odvezte sa mazutkou na folklórny festival
29.5.2013

Odvezte sa mazutkou na folklórny festival

Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ, Železnice Slovenskej republiky a mesto Myjava pripravili pri príležitosti 165. výročia železníc na Slovensku a 54. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2013 nostalgickú jazdu parného vlaku nazvanú "Folklórna parojazda 2013".


Športovo zábavné popoludnie v Drgoňovej Doline
15.5.2013

Športovo zábavné popoludnie v Drgoňovej Doline

Dobrovoľný hasičský zbor Drgoňova Dolina pozýva všetky deti z predškolských zariadení i s doprovodom na opekačku spojenú s predvedením techniky a činnosti záchranárov, hasičov a policajtov v sobotu dňa 18. mája 2013 od 14.00 hod. na ihrisku v Drgoňovej Doline.


Máj už stojí v plnej kráse
2.5.2013

Máj už stojí v plnej kráse

Posledný aprílový deň je v Starej Turej už tradične venovaný obľúbenému stavaniu mája. Každoročne toto veselé podujatie pripravuje mesto v spolupráci s Domom kultúry Javorina.


Beseda s Viliamom Klimáčkom
2.5.2013

Beseda s Viliamom Klimáčkom

Aj napriek príjemnému slnečnému počasiu je u nás stále dostatok ľudí, ktorí radi a zo srdca vymenia prechádzku v prírode za príjemný literárno diskusný podvečer. Jeden z takýchto večerov sa uskutočnil v nedeľu 14. apríla v priestore Hotela Lipa v Starej Turej, kde si všetci knižní nadšenci mohli podebatovať so zaujímavou osobnosťou a rodákom zo Starej Turej, s pánom Viliamom Klimáčkom.

Nastavenia cookies