Voľný čas

25.3.2015

Vyšiel Staroturiansky informátor

Dom kultúry Javorina v spolupráci s Informačnou kanceláriou mesta vydal Staroturiansky informátor. V tejto užitočnej brožúrke nájdete adresy, otváracie hodiny a ďalšie potrebné informácie o úradoch, mestských organizáciách, bezpečnostných zložkách. Uverejnené a rozpísané sú tu i firmy a služby dostupné v Starej Turej a v miestnych častiach Papraď, Trávniky, Súš a Topolecká.


19.3.2015

90. výročie knižnice na Starej Turej

Túto knižnicu poznám už dávno. Ako malé dievčatko som si tu požičiavala rozprávkové knižočky. Neboli to knižky hocijaké. Obdivovala som farebné obrázky Martina Benku, Karla Čapka. Nevedela som ešte čítať, len som si predstavovala, čo sa v tých krásnych knihách skrýva. Tešila som sa domov, keď mi z nich oco čítal. Dnes má knižnica už 90 rokov a je úžasné, že ju stále radi navštevujú čitatelia.


Wushu karneval 2015
9.2.2015

Wushu karneval 2015

Pri príležitosti osláv nového čínskeho roka, ktorý sa bude niesť v znamení Kozy, pripravilo Wushu centrum Stará Turá pre svoje kungfu deti Wushu karneval.Dúha v srdci v Novom Meste nad Váhom
9.9.2014

Dúha v srdci v Novom Meste nad Váhom

Bez ohľadu na počasie 28. septembra 2014 zaznamenáme v Novom Meste nad Váhom dúhu. DÚHA V SRDCI rozžiari tváre návštevníkov Spoločenského domu v Novom Meste nad Váhom.


10. ročník REMESIEL NAŠICH PREDKOV
6.8.2014

10. ročník REMESIEL NAŠICH PREDKOV

Mesto Stará Turá a Dom kultúry Javorina Vás pozývajú na 10. ročník podujatia Remeslá našich predkov v piatok 8.8.2014 na Námestí slobody v Starej Turej. Podujatie mohlo byť zrealizované vďaka finančným prostriedkom z Programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013 spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, vďaka Nadačnému fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis a vďaka Kopaničiarskemu regiónu - miestnej akčnej skupine.


Javorina privítala priateľov z Čiech, z Moravy a zo Slovenska
29.7.2014

Javorina privítala priateľov z Čiech, z Moravy a zo Slovenska

Najvyšší vrch Bielych Karpát sa i tento rok poslednú júlovú nedeľu stal priestorom, kde sa stretli českí a slovenskí bratia z oboch strán hranice, aby si pripomenuli spoločnú minulosť, prítomnosť a priateľstvo, ktoré ich spája. Na vrchu Veľká Javorina sa 27. júla uskutočnil už 22. ročník Slávností bratstva Čechov a Slovákov, ktoré i tento rok zorganizoval prípravný výbor zložený zo zástupcov miest a obcí prihraničného regiónu.


Javorinské slávnosti sú za dverami!
14.7.2014

Javorinské slávnosti sú za dverami!

Vrch Veľká Javorina je dlhodobo považovaný za symbol priateľstva medzi Čechmi a Slovákmi a túto symboliku nenarušila ani štátna hranica, ktorá ho pretla pred viac ako dvomi desaťročiami.Nastavenia cookies