Voľný čas

Majstrovstvá  republiky v Slovenskej dáme
16.9.2015

Majstrovstvá republiky v Slovenskej dáme

V Starej Turej sa dňa 12.9.2015 v reštaurácii Salamander konali Majstrovstvá Slovenska v Slovenskej dáme v kategórii dospelých a žiakov do 14 rokov.


Rozlúčka s letom
5.9.2015

Rozlúčka s letom

Počas tohtoročného leta sme si užili množstvo slnečných, ba priam horúcich dní. Ani záver augusta nesignalizoval, že by už leto mala pomaly vystriedať jeseň. Dom kultúry Javorina sa i napriek tomu rozhodol symbolicky sa rozlúčiť s letom.


6.8.2015

Fotosúťaž „Zdolávanie prekážok“

Mesto Brezová pod Bradlom pripravuje dňa 24.10.2015 kultúrne podujatie “Očami M. R. Štefánika”, ktoré sa uskutoční v Brezovej pod Bradlom. V rámci tohto podujatia pripravili fotosúťaž pod názvom “Zdolávanie prekážok”.


Dominanta Bielych Karpát ožila slávnosťami
29.7.2015

Dominanta Bielych Karpát ožila slávnosťami

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine majú so svojou takmer 170 ročnou históriou nezastupiteľné miesto v kalendári aktivít celého česko-slovenského prihraničného kraja.


Medzinárodné výtvarné sympózium v Hoteli Lipa Stará Turá
17.6.2015

Medzinárodné výtvarné sympózium v Hoteli Lipa Stará Turá

V piatok 12. júna sa konalo v Hoteli LIPA I. MEDZINÁRODNÉ VÝTVARNÉ SYMPÓZIUM. Pozvaní umelci zo Slovenska, Česka, Poľska a Nemecka počas celého týždňa od 6. do 12. júna maľovali obrazy priamo v priestoroch hotela.


Na folklórne slávnosti v Myjave autobusom
15.6.2015

Na folklórne slávnosti v Myjave autobusom

Mesto Myjava na základe výsledkov ankety pripravilo autobusovú dopravu na 56. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2015.


Míľa pre mamu v Starej Turej
20.5.2015

Míľa pre mamu v Starej Turej

Únia materských centier Slovenska sa už dvanásty rok v predvečer Dňa matiek podujala na spoločnú oslavu Dňa matiek v spolupráci s materskými centrami po celom Slovensku.


Dotazník pre bežecké lyžovanie
22.4.2015

Dotazník pre bežecké lyžovanie

Milý športovec,
obraciame sa na Teba s prosbou o spoluprácu pri tvorbe Stratégie rozvoja bežeckého lyžovania a zimnej turistiky v Bielych Karpatoch pre obdobie 2014 - 2020...


25.3.2015

Vyšiel Staroturiansky informátor

Dom kultúry Javorina v spolupráci s Informačnou kanceláriou mesta vydal Staroturiansky informátor. V tejto užitočnej brožúrke nájdete adresy, otváracie hodiny a ďalšie potrebné informácie o úradoch, mestských organizáciách, bezpečnostných zložkách. Uverejnené a rozpísané sú tu i firmy a služby dostupné v Starej Turej a v miestnych častiach Papraď, Trávniky, Súš a Topolecká.


19.3.2015

90. výročie knižnice na Starej Turej

Túto knižnicu poznám už dávno. Ako malé dievčatko som si tu požičiavala rozprávkové knižočky. Neboli to knižky hocijaké. Obdivovala som farebné obrázky Martina Benku, Karla Čapka. Nevedela som ešte čítať, len som si predstavovala, čo sa v tých krásnych knihách skrýva. Tešila som sa domov, keď mi z nich oco čítal. Dnes má knižnica už 90 rokov a je úžasné, že ju stále radi navštevujú čitatelia.

Nastavenia cookies