Iné

Strednodobý kurz pre obecných koordinátorov    v rámci projektu„ Zvyšovanie kvality života na vidieku vytváraním komunitných škôl“ (kód projektu 304030S541)
10.9.2019

Strednodobý kurz pre obecných koordinátorov v rámci projektu„ Zvyšovanie kvality života na vidieku vytváraním komunitných škôl“ (kód projektu 304030S541)

Kopaničiarsky región – miestna akčná skupina v rámci projektu „Zvyšovanie kvality života na vidieku vytváraním komunitných škôl“ hľadá záujemcov na pozíciu obecného koordinátora.


Harmonogram prác technických služieb
12.8.2019

Harmonogram prác technických služieb

Viacerí občania sa na nás obracajú so žiadosťou o informáciu, čo budú realizovať TS v blízkom období. Na letné a jesenné obdobie majú TS naplánovaný nasledovný harmonogram prác.


Nezabudnite na úpravu alebo výmenu pokladnice!
15.5.2019

Nezabudnite na úpravu alebo výmenu pokladnice!

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o online napojenie pokladníc na finančnú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1. júla 2019.


Výrub topoľovej aleje pokračuje
25.3.2019

Výrub topoľovej aleje pokračuje

Výrub topoľovej aleje pokračuje. Fotografie dokazujú, že stav stromov bol pre ľudí naozaj ohrozujúci.


Nezabúdajú na svoje korene.
11.3.2019

Nezabúdajú na svoje korene.

Dňa 5. marca 2019 sa pán primátor PharmDr. Leopold Barszcz zúčastnil v hlavnom meste milého stretnutia "Turanských" rodákov žijúcich v Bratislave.


Záver roka v znamení ustanovujúceho zasadnutia MsZ
13.12.2018

Záver roka v znamení ustanovujúceho zasadnutia MsZ

V závere roka sa na mestskom úrade uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie novozvoleného zastupiteľstva.


O zimnú údržbu sa na krajských cestách bude starať 153 mechanizmov
26.11.2018

O zimnú údržbu sa na krajských cestách bude starať 153 mechanizmov

Tohtoročné zimné obdobie z hľadiska nepretržitého monitoringu cestných komunikácií začalo 15. novembra 2018 a potrvá tradične do posledného marcového dňa nasledujúceho roka. Zimnú údržbu na cestách II. a III. triedy zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) prostredníctvom Správy ciest TSK.Bratia sa opäť stretnú na Veľkej Javorine
30.6.2018

Bratia sa opäť stretnú na Veľkej Javorine

Posledná júlová nedeľa (29.7.2018) je na česko-slovenskom pomedzí vždy spätá so Slávnosťami bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine.


Ochrana detí pred násilím
5.6.2018

Ochrana detí pred násilím

Násilie na deťoch sa často vyskytuje v našej blízkosti. Mnohokrát však uniká našej pozornosti. Ochrana detí pred násilím by nemala byť vnímaná ako individuálne poslanie či zodpovednosť jednotlivca určitej profesie. Je potrebné, aby sa celá spoločnosť, každý jeden z nás, zapojil do boja proti násiliu a pomohol tak znížiť počet obetí a páchateľov ešte pred tým, ako sa nimi stanú.