STARÁ TURÁ ŠPIČKOU V TRANSPARENTNOSTI

Ocenenie TIS za 3. miesto v rebríčku transparentnosti 100 najväčších miest na Slovensku

Dnes som prevzal za mesto prestížne ocenenie Transparency International Slovensko (TIS) za 3. miesto v rebríčku transparentnosti 100 najväčších miest na Slovensku. Pri poslednom hodnotení v roku 2018, kedy sme prevzali vedenie mesta, patrilo Starej Turej 75. miesto. Aj preto sme si s kolegami povedali, že aj toto v tomto volebnom období zmeníme. Naše úsilie bolo korunované označením top TRANSPARENTNÉ MESTO V SR. Sme absolútnou špičkou v otvorenosti voči verejnej kontrole, vrátane obyvateľov mesta. Najväčšiu mieru transparentnosti obyvateľom v roku 2022 poskytuje Partizánske so skóre takmer 88%, nasleduje ostatný víťaz rebríčka Vranov nad Topľou s vyše 86% a Stará Turá s takmer 84%. Získali sme najvyšší rating transparentnosti A+, čo sa podarilo iba piatim mestám v SR! Stará Turá s 8,5-tisíc obyvateľmi patrila vôbec k najmenším vo výbere. Dostali sme sa medzi trojicu skokanov rebríčka, keď sme si polepšili o 72 pozícií. Patriť medzi top lídrov sa nám podarilo vďaka vysokému ohodnoteniu vo všetkých 109 hodnotených kritériách z 11 oblastí (napr. predaj a prenájom majetku, hospodárenie, etika, konflikt záujmov, prístup verejnosti k informáciám, podiel verejnosti na rozhodovaní v samospráve, verejné obstarávanie, oblasť rozpočtu a zmlúv a pod.).

Keďže sme koncom minulého roka získali aj cenu ZLATÝ ERB za rok 2021 pre absolútneho víťaza za najlepšie webové sídlo medzi samosprávami na Slovensku, je pre nás toto ďalšie prestížne ocenenie veľkou satisfakciou a potvrdením, že v spravovaní a rozvoji mesta ideme správnym smerom!

Ďakujem všetkým kolegom, ktorí pochopili zmysel takéhoto prístupu k práci, nenechali sa odradiť, nevzdali sa a dotiahli v spoločnom úsilí tento ambiciózny zámer do mimoriadneho úspechu.


Primátor mesta

 

Súvisiace odkazy

Mesto Stará Turá, Publikované: 6.10.2022 | Aktualizácia: 6.10.2022
Nastavenia cookies