Spomienka

Spomienka na Povstanie
24.8.2009

Spomienka na Povstanie

Miestom spomienky na udalosti Povstania sa v našom meste stala osada Nárcie. Spomienková slávnosť sa konala v piatok 21. augusta.


Pocta rodákovi
17.7.2009

Pocta rodákovi

Mesto Stará Turá udelilo titul Čestný občan Starej Turej in memoriam významnej osobnosti- rodákovi, národovcovi a lokálpatriotovi , advokátovi , podnikateľovi a kronikárovi mesta JUDr. Dušanovi Úradníčkovi.


Jazda historického  vlaku počas FS v Myjave !
2.6.2009

Jazda historického vlaku počas FS v Myjave !

V rámci projektu osláv 80. výročia otvorenia železnice Veselí nad Moravou- Nové Mesto nad Váhom sa prvé jazdy historického vlaku s parnou lokomotívou uskutočnia počas folklórnych slávností na Myjave. Na žel. stanici v Myjave bude až do nedeľného večera odstavený žel. vagón s ukážkami železničných modelov. Bližšie informácie na www.myjava.sk


Deň hrdinov
28.5.2009

Deň hrdinov

Deň hrdinov- to je jeden zo sviatkov Rumunska. V pondelok 25. mája si prišla uctiť pamiatku svojich vojakov delegácia veľvyslanectva Rumunska na čele s veľvyslancom Florinom Voditom.


Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny
7.5.2009

Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny

Predstavitelia nášho mesta a ZO SZPB si 7. mája uctili padlých v II. svetovej vojne položením kytice kvetov k pamätníku na Námestí slobody.


Spomienková slávnosť na Bradle
5.5.2009

Spomienková slávnosť na Bradle

Hlavná časť spomienkovej slávnosti pri príležitosti 90. výročia tragickej smrti M. R. Štefánika v nedeľu 3. mája sa konala od 19. 30 na Mohyle na Bradle.


Spomienka na slobodnú jar
8.4.2009

Spomienka na slobodnú jar

Tradičným miestom spomienky na oslobodenie Starej Turej sa stalo miesto posledného odpočinku 36 vojakov rumunskej armády, ktorí boli poslednými obeťami 2. svetovej vojny v našom meste v Kvetnú nedeľu, 8. apríla 1945.


Spomienka v osade Hlavina
4.3.2009

Spomienka v osade Hlavina

Po známom cetunskom boji 27. februára 1945 presila nepriateľa zatlačila partizánov do horského masívu – najskôr do Záhradskej a po krátkom oddychu sa presunuli do našich osád Hlavina a Nárcie.


Internetový portál  slovenských cintorínov
19.11.2008

Internetový portál slovenských cintorínov

Od novembra tohto roku je na internete k dispozícii internetový portál www.cintoriny.sk.
O čo vlastne ide? Ľudia z rôznych kútov sveta môžu prostredníctvom internetu nájsť hrobové miesto svojho zosnulého príbuzného na vybranom cintoríne vo viacerých mestách.


Pamiatka zosnulých
3.11.2008

Pamiatka zosnulých

Po trinástykrát si spoločne mesto, predstavitelia staroturianskych cirkví a občania nášho mesta uctili pamiatku tých, ktorí vstúpili do spomienok svojich najbližších.

Nastavenia cookies