Spomienka na oslobodenie mesta

Oslobodenie Foto:LB

Každoročne sa na začiatku apríla stretávame pri hroboch 36 vojakov rumunskej armády, ktorí položili životy v našom meste v Kvetnú nedeľu, 8. apríla 1945. Títo mladí muži boli poslednými obeťami 2. svetovej vojny v našom meste a ticho odpočívajú na staroturianskom cintoríne.

Tohtoročná spomienka na oslobodenie mesta sa uskutočnila 5. apríla a zúčastnil sa jej aj veľvyslanec Rumunska v Bratislave, jeho excelencia Florin Vodita. Spomienku otvorila dychová hudba Domu kultúry Javorina smútočným chorálom. Podujatia sa v hojnom počte zúčastnili aj žiaci Základnej školy v Starej Turej. Za všetkých žiakov sa k prítomným básňou prihovoril Martin Sadloň. Krátkou rečou sa prihovorila aj jeho excelencia, veľvyslanec, ktorý príjemne prekvapil veľmi dobrou slovenčinou.

Padlých hrdinov si prišli uctiť aj primátor mesta Ing. Ján Kišš, zástupkyňa primátora Mgr. Soňa Krištofíková, poslanec NR SR Bc. Dušan Bublavý, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Stará Turá, ale aj množstvo občanov Starej Turej.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 10.5.2012
Nastavenia cookies