Spomienka

Zomrel veliteľ...
24.8.2010

Zomrel veliteľ...

Vo veku 88 rokov zomrel veliteľ II. stalinovej partizánskej brigády , nositeľ vysokých vyznamenaní a čestný občan Starej Turej gen. v. v. Jozef Brunovský.


Spomienka na osobnosť našich dejín
10.5.2010

Spomienka na osobnosť našich dejín

Milan Rastislav Štefánik je určite osobnosťou našich dejín, patrí medzi najvýznamnejšie. Spoluzakladateľ ČSR a prvý minister vojny československého štátu, diplomat, vojak- generál francúzkej armády, vedec- hvezdár - to je iba niekoľko prívlastkov, viažucich sa k jeho menu.


Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny
10.5.2010

Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny

Mesto Stará Turá si pripomína okrem výročia oslobodenia mesta aj skončenie najväčšieho ľudského utrpenia- II. svetovej vojny.


Rozlúčili sme sa...
15.4.2010

Rozlúčili sme sa...

Slunečným ránem krátce po Velikonocích se Kunovicemi nesla smutná
zpráva, že v kruhu svých nejbližších naposledy vydechl starosta
města,Ing. Jiří Vařecha.


Spomienka na 65 slobodnú jar
9.4.2010

Spomienka na 65 slobodnú jar

V našom meste sme si pripomenuli toto výročie spomienkou pri hroboch 36 padlých rumunských vojakov na mestskom cintoríne. Kytice a vence k ich hrobom položili zástupca veľvyslanca Rumunska v Bratislave Catalin Radoi, mesto Stará Turá a ZO SZPB, okresná organizácia strany Smer- SD a miestna organizácia KSS.


Pamätná medaila za vypálené Nárcie
22.3.2010

Pamätná medaila za vypálené Nárcie

V polovici augusta 2008 bol vo vypálenej obci Kalište v horách neďaleko Banskej Bystrice založený symbolický sad zo 102 ovocných stromčekov, každý z nich symbolizuje a nesie meno jednej vypálenej obce na Slovensku počas SNP. Je tam aj stromček (zelená ringlota) s označením Stará Turá- osada Nárcie.


Po šesťdesiatich piatich rokoch
4.3.2010

Po šesťdesiatich piatich rokoch

V prvých marcových dňoch t. r. v našich osadách Nárcie a Hlavina ešte vládne zima. Za tých nemálo desaťročí bolo všelijako- aj horšie, chladnejšie, ale i „jarnejšie“. Najhoršie ale určite bolo na jar v roku 1945.


Spomienka v Cetuni
1.3.2010

Spomienka v Cetuni

Za účasti priamych účastníkov bojov v SNP, významných hostí z Kancelárie prezidenta SR, zástupcov zahraničných veľvyslanectiev v SR, predstaviteľov štátnej správy, územnej samosprávy, miestnych samospráv, ďalších hostí a občanov Cetune a Bziniec pod Javorinou sa v nedeľu 28. februára v Cetuni konala spomienka na partizánsky boj oddielu Hurban, v ktorom padol legendárny veliteľ Miloš Uher a ďalší spolubojovníci.


Pamiatka zosnulých
2.11.2009

Pamiatka zosnulých

Spomienkové ekumenické podujatie pri príležitosti dňa Pamiatky zosnulých sa stalo v našom meste už tradičným. Už po trinásty- krát sa konalo v piatok 30. októbra 2009 v dome smútku na našom cintoríne.


Pocta poctivému živnostníkovi
28.9.2009

Pocta poctivému živnostníkovi

Naše mesto si uctilo poctivú prácu a výnimočný odkaz rodáka Jána Vagača pri príležitosti štvrť tisícročia (250 rokov) od jeho narodenia. V dobe , ktorú žil, možno jeho čin prirovnať k nezabudnuteľným slovám prvého človeka, ktorý kráčal po povrchu Mesiaca: veľký krok pre ľudstvo... Aj zriadenie prvej priemyselnej (manufaktúrnej) výrobne bryndze sa dá s týmto medzníkom v dejinách aspoň nášho vtedajšieho i terajšieho Slovenska prirovnať.

Nastavenia cookies