Pozvánka na krajské a mestské oslavy SNP

Obec Lubina, Oblastná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Novom Meste nad Váhom i Trenčiansky samosprávny kraj Vás srdečne pozývajú na krajské oslavy pri príležitosti 73. výročia SNP.

Krajské oslavy sa budú konať v dňoch 26. a 27. augusta na vrchu Roh pri obci Lubina.

V sobotu 26. augusta o 16.00 hod. postaví Klub vojenskej histórie ZÁPAD ukážku dobového vojenského tábora z obdobia SNP, od 18.00 hod. bude prebiehať koncert hudobnej skupiny Slniečko a večer nasleduje stretnutie generácii pri Vatre priateľstva.

A v nedeľu 27. augusta pokračujú oslavy o 11.15 h kladením vencov pri dome kpt. Miloša Uhra a popoludní bude pokračovať pietny akt kladenia vencov pri pamätníku na vrchu Roh. Po skončení spomienkového podujatia, je pripravený kultúrny program v amfiteátri v ktorom vystúpia Dychová hudba Vlčovanka, Ľudová hudba POLUN a spevácka skupina Bukovčané.

 

Zároveň si dovoľuje mesto Stará Turá v spolupráci so ZO SZPB pozvať na mestské oslavy 73. výročia SNP, ktoré sa budú konať deň vopred a to 25. augusta v osade Nárcie. Začiatok spomienkovej slávnosti je od 15.30 hod. Pre účastníkov je pripravené malé občerstvenie a posedenie v priestore pod pamätníkom. Mesto tak ako každý rok, pripravilo pre záujemcov bezplatnú autobusovú dopravu do osady Nárcie.

Odchod autobusu je o 14.45 hod. od DK Javorina so zastávkou oproti mestskému úradu.

 

Všetci ste na krajských i mestských oslavách SNP srdečne vítaní!

Mesto Stará Turá, Publikované: 16.8.2017 | Aktualizácia: 16.8.2017
Nastavenia cookies