Výtvarníci ZUŠ - štvrtýkrát víťazmi celoslovenskej súťaže!

 Úspešní malí výtvarníci sa zišli v stredu 3. februára v budove Mestského úradu v Senici na vernisáži – „Aká bude Európa 2016?“ Päť žiakov výtvarného odboru ZUŠ v Starej Turej spolu s rodičmi a ich  p. učiteľkou a zároveň riaditeľkou školy Mgr. Miroslavou LacovouMgr. Oľgou Medňanskou radostne očakávali oceňovanie detí, lebo už vedeli, že neodídu naprázdno.

Predseda poroty, výtvarník  a riaditeľ   Záhorskej galérie J. Mudrocha Štefan Zajíček pripomenul podmienky súťaže, podľa  ktorých mali deti materských, základných a umeleckých škôl  do konca roka 2015 nakresliť, ako si predstavujú Európu v nasledujúcom roku a navrhnúť tak vreckový kalendárik Informačného centra Europe Direct Senica na rok 2016. Zvlášť pozdravil a vyzdvihol dlhoročnú vysokú úroveň prác žiakov výtvarného odboru ZUŠ, ktorí sa do súťaže  zapojili už päťkrát a z toho  štyrikrát sa  stali absolútnymi víťazmi súťaže.

Do 9. ročníka súťaže sa zapojilo 160 detí z 18 škôl z rôznych kútov Slovenska. Z rúk primátora mesta Senica Mgr. Branislava Grimma a viceprimátora Ing. Jána Hurbana si  pekné ceny a diplom prevzali ocenení - Klára Hudečková, Katarína Pernišová a  Alex Baláž. Hlavnými víťazmi oboch kategórií (detí vo veku 1. a 2. stupňa ZŠ) sa stala Natália Kaňová Kristína Hrubá. Dielo s označením mena víťaza a školy sa dostane do sveta v podobe vreckového kalendárika centra Europe Direct Senica. Niekoľko originálnych výtlačkov kalendárikov si odniesli i zúčastnení. Výstava najlepších prác potrvá na MsÚ do konca marca. Dúfajme, že tento rok bude pre nás všetkých radostný, ako to vyjadrili  svojimi kresbami naše deti. Srdečne im blahoželáme k úspechu. 

ZUŠ Stará Turá, Publikované: 15.2.2016
Nastavenia cookies