Menu

Súťaž „ZlatyErb.sk 2010“


Tlačová správa


Súťaž „ZlatyErb.sk“ každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov SR.

Hlavným cieľom súťaže „ZlatyErb.sk“ je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.

Súťaž je usporiadaná v spolupráci s verejným informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk a medzinárodnou konferenciou ITAPA.

Ceny „ZlatyErb.sk“ sú udeľované v troch hlavných kategóriách: „Najlepšia stránka miest a mestských častí“ a „Najlepšia stránka obcí“. V každej z týchto kategórii je udelená Hlavná cena a maximálne 4 ceny bez určenia poradia pre samosprávy, ktoré sa umiestnia na druhom až piatom mieste. V kategórií „Najlepšia stránka samosprávneho kraja“ je rovnako ako v predchádzajúcich hlavných kategóriách udelená  Hlavná cena, ale maximálne ďalšie dve ceny bez určenia poradia.

Špeciálne ceny
sú udeľované v kategóriách: „Najlepšia bezbariérová stránka samospráv“, „Špeciálna cena za vyhotovenie platformy pre elektronickú komunikáciu verejnosti so samosprávami – projekt Civitas.sk“ a „Špeciálna cena za poskytovanie oznamov farského úradu na Facebook-u obce“.

Internetovej stránke, ktorá získa najvyššie ocenenie u všetkých porotcov, vo všetkých kategóriách, bude udelená „GrandPrix súťaže ZlatyErb.sk 2010“ a zároveň nominácia na medzinárodnú „Cenu EuroCrest“ za Slovenskú republiku.

Výsledky súťaže boli slávnostne vyhlásené a ceny odovzdané počas medzinárodnej konferencie ITAPA 2010, dňa 9. novembra 2010 o 14:00 hod. v hlavnej kongresovej sále London hotela Crowne Plaza v Bratislave za účasti špičkových odborníkov v oblasti informačných technológii z domova i zahraničia a mnohých významných osobností slovenského i európskeho politického, kultúrneho a spoločenského života.

V prílohe držitelia ocenení súťaže „ZlatýErb.sk 2010“.

 

K stiahnutiu

Súvisiace odkazy

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Únia miest Slovenska, Publikované: 10.11.2010