Štyri víťazné poháre pre tanečnú skupinu FREE-ZEE dance

                Každoročne sa tanečníci FREE-ZEE dance zo ZUŠ Stará Turá zúčastňujú tanečnej súťažnej prehliadky MY DANCE v Myjave. V tomto 9. ročníku boli naše očakávania veľké už od začiatku pripravovania nových choreografií, nakoľko nastúpili aj naši najmenší tanečníci v spoločnom tíme, odhodlaní "bojovať" za naše úspechy. Tvrdá práca  a znásobené tréningy detí nenechali dlho na seba čakať. A tak prišiel aj krásny úspech.

           Naši najmenší si vytancovali v kategórii deti I.-open choreografie s tancom LOLLIPOP úžasné 1. miesto (choreografiu pripravila Ivana Chutniaková). Slzičky šťastia sa kotúľali po líčkach. Usmiate tváre s chýbajúcimi zúbkami boli to najkrajšie, čo sme  mohli vidieť na javisku. Ďalej sme sa tešili zo super výkonu detí - Terezy Dovičinovej, Alexandry Sofie Kovácsovej a Victórie Michalcovej, ktoré získali krásne 2. miesto v malých choreografiách deti II.-B s tancom TRIO (choreografiu pripravila Katarína Rzavská).

 Čakali nás však ešte ďalšie umiestnenia. Opäť prišiel nával emócií, keď sa z úst porotcov ozvalo, že  FREE-ZEE dance Stará Turá získava krásne 3.miesto v open choreografiách deti II. s tancom FREEDOM (choreografia Ivana Chutniaková). Ocenení boli až z pomedzi 14 prihlásených choreografií v kategórii. Nakoniec, po celodennom čakaní na svoje odprezentovanie pohybu sa opäť ozval potlesk v hľadisku a ten patril našim tanečníkom za choreografiu Môj milý denníček, za ktorú sme získali krásne  3.miesto, v show kategórii deti II (choreografiu pripravila Katarína Rzavská).

                 Týmto sa  chcem  poďakovať  rodičom  za ochotu a podporu, p. K. Vidovej za krásne kostýmy, za mixy pesničiek L. Srnánekovi  a  hlavne  za vieru v nás, že to  robíme najlepšie ako vieme.

            Ak by ste mali chuť nás vidieť aj vy, máte možnosť nás prísť pozrieť 4.decembra do DK Javorina, kde  spoločne s p. učiteľkou Miroslavou Skokovou pripravujeme  vystúpenie  v programe benefičného podujatia Nadácie ŽIVOT.

 

ZUŠ Stará Turá, Publikované: 11.11.2016
Nastavenia cookies