Staroturiansky jarmok

 Mesto Stará Turá pripravilo pre návštevníkov počas víkendu 10. a 11. júna už 25. ročník tradičného Staroturianskeho jarmoku. Organizačný výbor jarmoku sa i tento rok snažil pripraviť jarmok tak, aby boli spokojní nielen návštevníci, ale aj predajcovia, či účinkujúci v kultúrnom programe.

Druhý júnový víkend sa niesol v uliciach mesta Stará Turá aj tento rok v znamení predajných stánkov, ktoré ponúkali rôznorodý tovar od predajcov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Jarmok však nie je len o predajných stánkoch, ale najmä o stretávaní sa so známymi a blízkymi a o pekných spoločných zážitkoch. A malá drobnosť kúpená v stánku je už len takým bonusom k tomu všetkému.

K Staroturianskemu jarmoku už tradične patrí aj kultúrny program na Námestí slobody, ktorý pre Vás každoročne skladá Dom kultúry Javorina. V tohtoročnom programe sme sa opäť snažili ukázať Vám to najlepšie, čo máme doma, a práve preto piatkový program otvárali talentované deti zo Základnej umeleckej školy Stará Turá, ktoré predviedli nielen tradičný podjavorinský folklór, ale aj moderné tanečné vystúpenia detí z Free-Zee Dance. Potom nasledovala úžasná športová exhibícia domáceho Wushu centra Stará Turá s malými i veľkými športovcami. Keďže na jarmok sa každoročne nielen vďaka kolotočom a cukrovej vate tešia najmä tí najmenší, aj pre nich sme si pripravili detskú tanečnú show. Doviezli ju veselé zvieratká z Crazy CHICHI & FRIENDS. Po nich pódium opäť patrilo domácemu súboru, a to ľudovej hudbe Poľun, ktorá pripomenula všetkým návštevníkom v akom kraji sa nachádzajú. Hneď potom sa na pódiu predstavila dychová hudba Opatovanka, ktorá potešila najmä staršiu generáciu divákov. Vrcholom piatkového večera bola skupina ABBA revival s najväčšími hitmi skupiny ABBA. Kapela svojimi výkonmi rozprúdila celé námestie, ktoré bolo beznádejne preplnené. Sobotný program otvorila dychová hudba Bodovanka a hneď potom skupina Eminent, ktorá rozprúdila náladu nielen hudbou, ale aj humorom. Ďalší program sa niesol v duchu folklóru so súborom Kasanka z Moravského Lieskového.  Záverečné vystúpenie patrilo country skupine Country Tip.

Každoročne, okrem predajcov a účinkujúcich v programe, dávame priestor aj podnikateľom so zábavnými atrakciami, ktorí lákajú deti na svoje kolotoče. Tento rok bol novinkou kolotoč Extreme či 9D kino. Okrem adrenalínových dobrodružstiev na týchto atrakciách si deti mohli zdarma vyskúšať aj chodenie po vode vo veľkých nafukovacích bublinách alebo si mohli zajazdiť na elektrických autíčkach.  

Veríme, že tohtoročný Staroturiansky jarmok priniesol i Vám a Vašim blízkym príjemné chvíle a nazbierali ste nové zážitky a historky, na ktoré budete spomínať v kruhu svojich kamarátov, rodiny či blízkych. Tešíme sa za rok na ďalší ročník jarmoku.

Lívia Boorová, Publikované: 6.7.2016
Nastavenia cookies