SOCIÁLNY ŠATNÍK je otvorený!

201701181549210.dsc-0011

Staré známe porekadlo „šaty robia človeka“ je i v súčasnej dobe pravdivé. Avšak práve v súčasnosti, v období konzumu, veľa ľudí nemá dostatok finančných prostriedkov na kúpu oblečenia pre seba, prípadne pre svoje deti. Vzhľadom na túto skutočnosť sa mesto rozhodlo otvoriť sociálny šatník pre občanov mesta, ktorí sa nachádzajú v nepriaznivej sociálnej situácii. V šatníku sa bude poskytovať bezplatná vecná pomoc pre invalidných a starobných dôchodcov s nízkym príjmom, rodiny s nezaopatrenými deťmi, občanov v hmotnej núdzi, odchovancov detských domovov, občanov alebo rodiny v náhlej krízovej situácii, občanov bez domovov. 

 

Sociálne oddelenie, sociálna komisia v spolupráci s dobrovoľníkmi upravili priestory bývalej materskej školy na ulici M. R. Štefánika č. 354, ktoré sú v správe Technoturu a vytvorili podmienky na realizáciu sociálneho šatníka.

 

Sociálny šatník bude otvorený každý štvrtok od 14,00 hod. – 16,00 hod. V týchto hodinách budeme aj prijímať veci, ktoré doma už nepotrebujete a sú ešte funkčné a nepoškodené.

 

Veríme, že aj touto formou dokážeme pomôcť občanom nášho mesta, ktorí to naozaj potrebujú.

 

 

Video z otvorenia sociálneho šatníka:

https://www.youtube.com/watch?v=066GjrMa8jc

 

 

 

 

Mesto Stará Turá, Publikované: 18.1.2017
Nastavenia cookies