Rozprávka Vianoc 2011

Rozprávka Vianoc 2011

Rozprávka Vianoc 2011 Foto:Amade Pop

 

 

Dňa 8. decembra 2011 o 17.00 hod. sa v Dome kultúry Javorina v Starej Turej uskutoční 16. ročník charitarívneho vianočného galaprogramu pre deti „ROZPRÁVKA VIANOC - 2011“,  ktorý už má peknú tradíciu a mnohí diváci ho poznajú zo živého predstavenia v niektorom zo slovenských miest alebo z koprodukcie umeleckej agentúry AMADE-POP a Slovenskej televízie. Dva razy v minulých rokoch sa stal najlepším vianočným programom STV. O 16. ročníku tohoto podujatia sme sa porozprávali s jeho organizátormi. Riaditeľkou umeleckej agentúry AMADE-POP a producentkou Editou Kmeťovou a spevákom Petrom Hečkom, ktorý je autorom a režisérom projektu.
 

 

Čím je tento program výnimočný a komu je určený?

 

Edita Kmeťová: Výnimočný je tým, že je to veľká galaprehliadka detských i dospelých hviezd a hviezdičiek zo sveta profesionálnej i neprofesionálnej populárnej hudby, kde popri známych až hviezdnych umelcoch dostávajú príležitosť vystúpiť na najvyššej úrovni najmä talentované detské súbory a detskí sólisti. Je určený všetkým deťom bez rozdielu a všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí detský svet bezprostredne vytvárajú. Jednoducho všetkým tým, ktorí sa o deti po celý rok starajú. Chceme, aby všetci zažili tú pravú  atmosféru Vianoc a ich posolstvo dobra a lásky.   

 

Mohli by ste nám priblížiť hlavný cieľ tohoto projektu?

Peter Hečko: Snahou nás  tvorcov je zdôrazniť základné hodnoty existencie detí  a ľudí našej planéty vo všeobecnosti bez rozdielu národnosti, farby pleti, náboženstva, či sociálneho postavenia. Tieto myšlienky sú obsiahnuté v scenári galaprogramu. Snažíme sa poukázať na skutočnosť, že pojmy láska, priateľstvo, dobro, charakter, spravodlivosť, tolerancia, čí zdravý  rozum musia navždy zostať a zostávajú tými najdôležitejšími faktormi našej existencie na modrej planéte, nazývanej Zem. 

 

Stará Turá je šestnástym zastavením galaprogramu na jeho doterajšej ceste za deťmi.

 

V čom spočíva jeho čaro?

Edita Kmeťová: Teší nás skutočnosť, že o galaprogram je každý rok a v každom meste veľký záujem. Myslím si, že jeho čaro spočíva vo viacerých faktoroch. V prvom rade je to vysoká kvalita obsadenia umelcami ako i talentovanými detskými súbormi a sólistami. Jeho výprava je ozaj fantastická, rozprávková a divácky atraktívna a v neposlednom rade je to i fakt, že vstupenky stoja len symbolické 4 EUR a to je cena prístupná naozaj pre všetkých. Môžu prísť celé rodiny a vidieť špičkový program, ktorý by ináč bol veľmi drahý. Ale najdôležitejšie zo všetkého je to, že z neho jednoducho cítiť dušu, velké ľudské srdce a zmysel pre fantáziu.

 

Deti sú špecifický divák. Ako dokážete do ich sveta vstúpiť?

 

Peter Hečko: Sme radi, že ľudia náš program pociťujú tak, ako ho my s láskou pripravujeme. Jednoducho doňho dávame celé srdce a potom  je to aj vidieť. Úprimnosť, pravda  a krehká krása. To sú kľúče do detského sveta. A pretože každý človek zostáva v duši tak trochu dieťaťom po celý život, s  humorom radi hovoríme, že naše galaprogramy sú vhodné pre všetky „deti“ od 3 do 99 rokov a vyššie.

 

Pani Kmeťová, vieme o Vás, že ste víťazkou projektu „Podnikateľka Slovenska 2007“ v kategórii Úspešná živnostníčka - 3. miesto za produkovanie najväčších galaprogramov pre deti na Slovensku. Aké sú Vaše pocity z tohto významného ocenenia?

Edita Kmeťová: Áno, bola som ocenená za produkovanie 2 najväčších pôvodných galaprogramov pre deti na Slovensku - k MDD „NAJKRAJŠÍ DAR JE PIESEŇ“ a k Vianociam „ROZPRÁVKA VIANOC“ /dnes 16. ročník/. Teší ma, že za tých 16 rokov sa nám podarilo objaviť celý rad vtedy neznámych a dnes už veľmi úspešných mladých umelcov /napr.: sk. Desmod, sk. Tweens - sestry Nízlové, tanečná skupina Taxis zo Skalice, košický Beatles The Backwards, sk. Salco, violončelistka Kristína Chalmovská z Prievidze, detský zbor Dúha nevidiacich a slabozrakých detí z Levoče, taliansky spevák žijúci v Čechách Davide Mattiolli, Martin Kraus, Natália Hatalová, čí Patrícia Vitteková a mnohí ďalších/, čo mi dáva pocit, že moja práca má zmysel. Je to pre mňa veľká motivácia do budúcnosti a teší ma to o to viac, že som získala ocenenie za vytváranie programov pre deti.

Ale viete, dobré pocity sú síce pekná vec, ale  získať v dnešných ťažkých časoch stabilných sponzorov, ktorí by tieto dva projekty mohli každoročne finančne podporovať, je čoraz náročnejšie. Obidva sú síce nekomerčné, ale zato veľmi výpravné a nákladné. Človek vlastne začína vždy od nuly.

K stiahnutiu

Diskusia k článku

Počet reakcií: 6

Najnovšie príspevky:

4.12.2011 17:17:57 - Vstupenky sú zlosovateľné, vraj výhercovia majú možnosť získať...
23.11.2011 7:45:25 - Dobrý deň, nesúhlasím s Vami.Toto nie je akcia ZUŠ, je len ako...
22.11.2011 21:15:50 - Veľmi ma teší, že sa takýto kvalitný a zaujímavý program ako je...
18.11.2011 19:29:13 - Ospravedlňujem sa za chybný údaj ohľadne počtu vstupeniek určených do...
15.11.2011 22:40:58 - Aj ja dúfam, že sa to vydarí a účinkujúcim držím palce, ale čo ma...
Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 10.11.2011
Nastavenia cookies