Nová aplikácia pre občanov mesta Stará Turá: SOM

 Mesto Stará Turá vďaka nadviazaniu spolupráce so spoločnosťou PERRY SOFT s. r. o. (PERRY MEDIA HOLDING) a vďaka zanietenému prístupu jedného z našich občanov – pána Petra Pecha - spustilo novú aplikáciu SOM – Správy o meste, pre Mesto Stará Turá. V nasledujúcich priložených QR kódoch nájdete odkazy na stiahnutie aplikácie v App Store i v Google Play. 

Pýtate sa, prečo by ste si aplikáciu mali stiahnuť? Odpoveď je celkom jednoduchá – pretože je to nová platforma, v ktorej budete mať všetky správy, aktuality, oznámenia a iné služby v rámci mesta Stará Turá, bežne dostupné na webovom sídle mesta či jeho sociálnych sieťach, kompletne na jednom mieste, okamžite po publikovaní na webe či niektorej sociálnej sieti mesta. Všetky dostupné informácie nájdete v jednotlivých moduloch aplikácie, primárnym nastavením je potvrdenie notifikácií, ktoré Vás budú priebežne informovať o najčerstvejších udalostiach v meste. V súčasnosti funguje platforma SOM vo viac ako 40 mestách a obciach na Slovensku.

SOM (Správy o meste) - aplikácia určená pre občanov:

Je to prvá platforma, v ktorej obyvatelia nájdu všetky dôležité mestské služby na jednom mieste. Aktuálne informácie o dianí v meste získa každý, kto si do svojho mobilného telefónu stiahne aplikáciu pod názvom svojho mesta. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS zariadenia zadarmo.

V minulosti informoval o všetkých udalostiach, úspechoch, ale aj poruchách mestský rozhlas. Dnes dokáže túto úlohu najmä pre mladších občanov nahradiť mobilný telefón. Aplikácia posiela tie najaktuálnejšie správy na telefóny občanov v reálnom čase.

Ľudia majú v aplikácii možnosť darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú. Taktiež tam nájdu online noviny Staroturiansky spravodajca, formuláre a žiadosti mestského úradu, aplikáciu na nahlasovanie podnetov: Odkaz pre starostu a všetky dôležité telefónne čísla, ktoré sa dajú vytočiť priamo z aplikácie. V podstate je aplikácia vyvinutá tak, aby občania mali celú komunikačnú líniu v jednom zariadení – web, sociálne siete, online noviny, notifikácie, úradnú tabuľu, nahlasovanie problémov, susedskú burzu, ale aj odchody a príchody autobusov.

Aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť aj bez použitia QR kódu, aplikáciu nájdete pod názvom Stará Turá (s diakritikou) v App Store aj v Google Play.  

Veríme, že čo najviac z Vás, našich občanov, využije možnosť byť priamo informovaný o všetkom, čo sa v našom meste aktuálne deje.

Ďakujeme spoločnosti PERRY SOFT, s. r. o. aj pánovi Petrovi Pechovi za možnosť využívať túto aplikáciu.

Aplikácia SOM
MsÚ Stará Turá, Publikované: 18.2.2021 | Aktualizácia: 18.2.2021
Nastavenia cookies