Menu

Letný tábor Nadácie Markíza

 Aj tento rok sa v rekreačnom zariadení Lesák v Tajove pri Banskej Bystrici uskutočnil už 19. ročník bezplatného letného tábora pre deti z ťažko skúšaných rodín. Do tábora, ktorý podporila Nadácia Markíza, sa po zásluhe zástupcov Detskej organizácie Fénix z. o. Stará Turá a po starostlivom výbere, dostali 4 deti z našej základnej školy. Ako po minulé roky hlavným vedúcim tábora bol známy moderátor Patrik Herman.

Tábor skončil a deti sú už doma. Vrátili sa nadšené a  neustále rozprávajú o zážitkoch, ktoré pre nich pripravil „Paťo“, ako familiárne nazývajú Patrika Hermana.  Niektoré z nich boli v tábore po prvý raz, pretože im to rodinný rozpočet nedovoľuje a aj počas tábora zažili veľa vecí po prvý raz, napríklad návštevu 3D kina alebo obed v McDonald´s. A to aj bolo cieľom projektu Nadácie Markíza - pripraviť krásne a nezabudnuteľné prázdniny pre deti z rodín, ktoré by si to vzhľadom na svoju sociálnu a finančnú situáciu nemohli dovoliť.  

Počas 13 dní deti zažili okrem rôznych súťaží, kúpania v bazéne i v pene, karnevalu a diskotéky aj ukážky policajnej  kynológie, historického šermu, vyskúšali chemické pokusy, strihanie, česanie a lakovanie v podaní profesionálnych kaderníčok či mali možnosť posedieť si v naozajstnej stíhačke. Stretli sa so známou Zuzkou Smatanovou, Martinom Harichom či Majstrom N,  boli na koncerte  Emmy Drobnej, Lukáša Adamca a Pavla Kovalíčka. A toto je len zlomok prekvapení, ktoré pre nich prichystala celá armáda dobrovoľníkov. Okrem krásnych zážitkov si deti odniesli domov aj materiálnu pomoc v podobe oblečenia, obuvi, školských pomôcok, hygienických potrieb, hračiek či sladkostí, tí čo potrebovali aj dioptrické okuliare a to zásluhou Nadácie Markíza, ale aj kopy cudzích dobrých ľudí.  

Ďakujem všetkým, vďaka ktorým sa aj v tomto roku štyri „naše“ deti mohli zúčastniť, a teraz citujem ich slová: „najkrajšieho a najlepšieho tábora v živote“.

 

Ivona Barbušinová

Sociálne oddelenie MsÚ