Družstvo Sevotechu víťazom XI. ročníka nohejbalového turnaja

Družstvo Sevotechu víťazom XI. ročníka nohejbalového turnaja Foto:Sevotech

Mesto Stará Turá v spolupráci so Základnou školou poriadalo dňa 12. februára 2011  XI.  ročník nohejbalového turnaja o putovný pohár mesta so spomienkou na Mgr. Miroslava Dunajčíka, ktorý stál pri zrode tohto turnaja.

Na turnaj sa prihlásilo  len 5 mužstiev a preto hlavní usporiadatelia rozhodli, že sa bude hrať v jednej skupine, v ktorej si zmerajú sily navzájom všetci. Minuloročný víťaz - družstvo Sevotech prišlo v plnom zložení (Pavlík, Lukáč, Slyško, Hodermarský) s cieľom získať putovný pohár po tretí krát a tým ho získať na stálo. Úvodný zápas s Justurom, ktorý nastúpil v zložení: Dvoran, Ostrovský a Puškár skončil 2:0 v prospech Sevotechu. Viac potrápilo víťaza mužstvo SBDO v zložení: Ferianec, Tiller, Setnička, Puriš a mužstvo Považian v zložení: Kubica, Mário Kubán a Milan Kubán. Sevotech porazil obe mužstvá 2:0, ale boli to veľmi vyrovnané zápasy, v ktorých rozhodovala jedna, max. dve lopty. Vynikajúci výkon za mužstvo SBDO podal Ľubomír Ferianec. Kvôli zraneniu netrénoval takmer 18 mesiacov a na turnaji podal výborný výkon hlavne v zápase s Považanmi, kde išlo o druhé a tretie miesto. SBDO ho nakoniec vyhralo 2:1(9:11, 11:3, 11:9). Posledný zápas Sevotechu nemal vplyv na konečné poradie, no i napriek tomu víťazný team vyhral 2:0 a nenašiel počas turnaja premožiteľa. O tretiu priečku bojovala ZŠ s Považanmi a po peknom boji boli úspešnejší hostia z Považian, ktorý vyhrali 2:1(7:11, 11:8, 11:10).

Putovný pohár a ceny pre troch najlepších odovzdala novozvolená zástupkyňa primátora Starej Turej  Mgr. Soňa Krištofíková a riaditeľka ZŠ Mgr. Anna Chmurová v spolupráci s hlavným organizátorom Mgr. Petrom Michalcom.

Po skončení turnaja si mužstvá pochutili na výbornej kapustnici, ktorú pripravili už tradične manželia Anka a Dušan Haveroví.          
 
Konečné poradie XI. ročníka nohejbalového turnaja:

  1. Sevotech Stará Turá  - 8 bodov
  2. SBDO Stará Turá - 6 bodov
  3. Považany - 4 body
  4. Základná škola Stará Turá  - 2 body
  5. Justur Stará Turá - 0 bodov 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Ing. Ján Hodermarský, Publikované: 18.2.2011