Cesta rozprávkovým lesom na Dubníku

cesta rozprávkovým lesom

cesta rozprávkovým lesom Foto:LB

V nedeľu 5. júna sa areál Dubníku I. zaplnil deťmi a rodičmi. Dom kultúry Javorina, Klub žien a Základná škola v Starej Turej zorganizovali pre deti Cestu rozprávkovým lesom. Už o 10,00 hodine ráno sa na parkovisku nedočkavo zbiehali prví výletníci. Po registrácií dostali papierik, na ktorý za splnenie úlohy získali na každom stanovišti pečiatku.

Hneď prvú zastávku mali deti u Snehulienky, ktorá v lese stratila svoj hrebeň. Deti ho po chvíli našli zahrabaný pod vrstvou lístia. Na ďalších stanovištiach plnili rôzne úlohy, museli zobudiť spiacu Ruženku a prekabátiť pirátov. Na ceste stretli aj čertov, vodníka, víly, ale aj orientálne tanečnice. Na konci rozprávkovej cesty najodvážnejšie deti zaklopali na dvere perníkovej chalúpky. Aby ich ježibaby nezjedli, museli zaspievať alebo zarecitovať básničku. Za svoju šikovnosť dostali detičky na každom stanovišti sladkú odmenu.

Po úspešnom ukončení rozprávkovej cesty si mohli zaskákať na nafukovacom hrade a odviezť sa na koči, ktorý ťahal krásny hnedý koník. Autocamping Dubník pre deti pripravil aj jazdu na štorkolkách. Na poludnie bolo pre deti pripravené divadelné predstavenie Dubkáčik a Budkáčik v podaní divadla Maska zo Zvolena. Tohtoročnej rozprávkovej ceste prialo aj počasie. Hrejivé slniečko prilákalo aj vtáčikov, ktorí návštevníkom vyhrávali veselo do cesty. Účasť bola tak ako každý rok vysoká a opäť sme sa mohli presvedčiť, že stráviť deň s rodinou v prírode je stále obľúbenou činnosťou rodičov aj detí.
 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 8.6.2011
Nastavenia cookies