Brány Staroturianskeho jarmoku sa opäť otvoria

 Súčasná doba čoraz viac praje elektronickej forme komunikácie, ale aj elektronickej forme nakupovania. Mesto Stará Turá si však každoročne pre niekoho už možno aj nostalgicky pripomína čaro tradičného jarmočného nakupovania z jarmočných stánkov a tiež čaro klasickej komunikácie so známymi či priateľmi „na stojáka“ pri občerstvení na mestskej tržnici. Tento rok si pre Vás organizačný výbor pripravil už 25. ročník Staroturianskeho jarmoku, ktorý sa bude konať v dňoch 10. a 11. júna 2016.

Stánky z rôznorodým predajným sortimentom budú aj v tomto roku rozmiestnené na Ul. SNP od kruhového objazdu smerom k budove základnej umeleckej školy a na druhej strane potoka od obchodného domu „Kocka“ k činžiaku „Zetko“. Už teraz sme prijali veľké množstvo prihlášok od predajcov, takže vieme, že sortiment bude rôznorodý a stánkarov bude dostatok. Žiaľ, o presnom zozname predajcov nemôžeme rozhodovať, predajcovia sa hlásia s rôznym tovarom a z rôznych kútov Slovenska, Čiech i Poľska.

Samostatne budú opäť umiestnené stánky s občerstvením. Už tradične ich nájdete na mestskej tržnici a pred tržnicou, kde budú pripravené i lavičky a stoly na posedenie. Našich najmenších jarmočníkov zaujímajú určite kolotoče a atrakcie, ktoré sa i v tomto roku budú nachádzať na parkoviskách OD Tesco a OD Billa, prípadne na novom parkovisku na Ul. Mierovej. Na Námestí slobody budú zdarma pripravené pre deti elektrické autíčka a vodné bubliny. Počas oboch dní budú na Námestí slobody otvorené verejné toalety, ale k dispozícií budú i mobilné toalety, a to konkrétne na tržnici, pri Dome služieb a na parkovisku pri Rímsko-katolíckom kostole.

Staroturiansky jarmok každoročne prináša aj dopravné obmedzenia, ktoré sú nevyhnutné pre organizáciu jarmoku. Uzávera cesty bude na Ul. SNP od kruhového objazdu, pretože v tejto časti mesta sa budú nachádzať predajné stánky. Rovnako bude uzatvorené i parkovisko pri činžiaku „Zetko“ zo strany smerom od potoka a z bočnej strany od Ul. Mierovej a časť parkovísk pri OD Billa a Tesco. Vodičov preto žiadame o trpezlivosť a zhovievavosť pri parkovaní a hlavne o disciplínu. Obmedzená doprava si vyžiada presunutie zastávky autobusov SAD od obchodného domu k Domu kultúry Javorina.

Tak ako každý rok i teraz upozorňujeme občanov, aby nepodceňovali šikovnosť zlodejov a strážili si svoje osobné veci. Zvýšenú pozornosť tiež venujte svojim deťom, aby sa Vám v dave ľudí nestratili. V prípade, že sa Vám Vaša ratolesť predsa stratí, kontaktujte mestskú políciu na pevnej linke 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.

Počas oboch jarmočných dní bude pre návštevníkov pripravený na Námestí slobody kultúrny program, v ktorom sa okrem domácich účinkujúcich zo Základnej umeleckej školy Stará Turá predstavia ľudová, dychová hudba, wushu centrum Stará Turá, divadielko pre deti či revival skupina, ktorá ponúkne najväčšie rockové hity. V programe si zaručene nájde niečo pre seba každá generácia.

Dvadsaťpäť rokov spoločného jarmočenia prinieslo množstvo zážitkov a určite si nejeden z Vás spomenie na nejakú vtipnú historku, ktorá sa s jarmokom spája. A o tom majú tieto akcie byť. Nielen o nakupovaní či kolotočoch, ale o priateľských stretnutiach, nezabudnuteľných okamihoch a pekných spomienkach. Veríme, že i tohtoročný Staroturiansky jarmok Vám prinesie nezabudnuteľné okamihy, na ktoré budete spomínať aj po mnohých rokoch.

 

Kultúrny program Staroturianskeho jarmoku 10. - 11. 6. 2016:

 

Piatok – 10. júna 2016

14.30 hod. - súbory ZUŠ

16.00 hod. – WU SHU centrum

16.30 hod. – CRAZY CHICHI & FRIENDS – detská tanečná show

17.30 hod.  –  ľudová hudba POĽUN

18.30 hod. – dychová hudba OPATOVANKA

20.00 hod. – ABBA revival

 

 

Sobota 11. júna 2016

11.00 hod. – dychová hudba BODOVANKA

12.30 hod. – hudobná skupina EMINENT

14.00 hod. – folklórny súbor KASANKA

16.00 hod. – country skupina COUNTRY TIP

 

Počas piatka 10. júna 2016 bude spoločne s jarmokom prebiehať podujatie Noc kostolov. 

Lívia Boorová, Publikované: 23.5.2016
Nastavenia cookies