24. ročník STAROTURIANSKEHO JARMOKU

 I keď sa v súčasnosti čoraz viac orientujeme na nákup tovaru v kamenných predajniach či na internete, čaro tradičných jarmokov s rôznorodým nákupným sortimentom nás naďalej láka. Radi na takýto jarmok zájdeme, necháme sa vtiahnuť do jeho atmosféry a domov si donesieme aspoň nejakú drobnosť. Preto i mesto Stará Turá každoročne usporadúva Staroturiansky jarmok, ktorý je takým vybočením zo súčasného sveta počítačov, internetu a sedenia pri TV obrazovkách či monitoroch.

Tento rok sa v dňoch 12. a 13. júna spoločne stretneme už na 24. ročníku Staroturianskeho jarmoku. Predajné stánky bude organizačný výbor jarmoku orientovať opäť na Ulicu SNP od kruhového objazdu smerom k budove základnej umeleckej školy a na druhej strane potoka od obchodného domu „Kocka“ k činžiaku „Zetko“. Predajcovia sa nám postupne hlásia a už teraz vieme, že bude sortiment v stánkoch rôznorodý. Žiaľ, o presnom zozname predajcov nemôžeme rozhodovať, predajcovia sa hlásia s rôznym tovarom a z rôznych kútov Slovenska, Čiech i Poľska.

V rámci dopravných obmedzení si dávajte pozor na kruhovom objazde, kde bude uzávera Ul. SNP, kde sa budú nachádzať stánky. Rovnako bude uzatvorené i parkovisko pri činžiaku „Zetko“ a časť parkovísk pri OD Billa a Tesco. Vodičov preto žiadame o trpezlivosť a zhovievavosť pri parkovaní a hlavne o disciplínu. Obmedzená doprava si vyžiada presunutie zastávky autobusov SAD od obchodného domu k Domu kultúry Javorina.

Tradične sa predajné stánky s občerstvením budú umiestňovať v mestskej tržnici, kde budú prichystané i lavičky a stoly k posedeniu. Pre deti budú pripravené atrakcie a kolotoče, tento rok opäť na parkoviskách pri OD Tesco a Billa. Na Námestí slobody budú pre deti atrakcie zdarma ako dar od mesta Stará Turá. Počas oboch dní budú na Námestí slobody otvorené verejné toalety, ale k dispozícií budú i mobilné toalety, a to konkrétne na tržnici, pri Dome služieb a na parkovisku pri Rímsko-katolíckom kostole.

Tak ako každý rok i teraz upozorňujeme občanov, aby nepodceňovali šikovnosť zlodejov a strážili si svoje osobné veci. Zvýšenú pozornosť tiež venujte svojim deťom, aby sa Vám v dave ľudí nestratili. V prípade, že sa Vám Vaša ratolesť predsa stratí, kontaktujte mestskú políciu na pevnej linke 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.

Počas oboch jarmočných dní bude pre návštevníkov pripravený na Námestí slobody kultúrny program, v ktorom sa okrem domácich účinkujúcich zo Základnej umeleckej školy Stará Turá predstavia ľudová, dychová hudba, rocková skupina, divadielko pre deti či revival skupiny Elán. Veríme, že tak ako program i ostatné organizačné záležitosti dotiahne organizačný výbor do 12. júna dokonca a jarmok ponúkne návštevníkom to, čo od neho očakávali.

 

Program Staroturianskeho jarmoku 12. - 13. 6. 2015:

 

Piatok - 12. 6. 2015

14.30 hod. – súbory ZUŠ Stará Turá

15.30 hod. – prezentácia Wushu centrum Stará Turá

16.00 hod. – Farbičkový koncert – Mia pre deti

17.00 hod. – folklórny súbor Poľun

18.30 hod. – Hrana - ska rock ´n´ roll

20.00 hod. – hudobná skupina Elán Kontraband - revival

 

Sobota – 13. 6. 2015

11.00 hod. – dychová hudba Bučkovanka

13.00 hod. – ľudová hudba Borovienka

15.00 hod. – rocková skupina Five Faces Experience

 

Počas oboch dní bude otvorená na 2. poschodí DK Javorina i výstava k 80. výročiu založenia bývalého podniku Chirana.

organizačný výbor jarmoku, Publikované: 20.5.2015
Nastavenia cookies