23. ročník Staroturianskeho jarmoku

S mesiacom jún prichádza do Starej Turej už tradičné podujatie – Staroturiansky jarmok. V dňoch 13. a 14. júna Vás srdečne pozývame už na 23. ročník jarmoku a veríme, že bude aspoň taký úspešný ako ten minulý.

V minulom roku sme zaznamenali nárast predajcov oproti predošlému ročníku jarmoku, preto veríme, že sa tento trend zopakuje. Opäť bude pripravený rôznorodý tovar od predajcov z celého Slovenska. Veríme, že si každý v ňom niečo vyberie. Predajné stánky budú pre predajcov pripravené na Ulici SNP od kruhového objazdu smerom k budove základnej umeleckej školy a na druhej strane potoka od bývalej pergoly k činžiaku „zetko“. Už tradične bude časť mesta, kde budú stánky, uzavretá pre všetky motorové vozidlá. Občania, ktorí cestujú autobusom zo zastávky SAD od obchodného domu sa budú musieť presunúť na dočasnú zastávku k Domu kultúry Javorina. Čo sa týka parkovacích miest, budú čiastočne obmedzené pri bývalej pergole na Ul. SNP, na parkoviskách pri OD Billa a OD Tesco, ale aj v iných častiach mesta. Preto prosíme vodičov o zhovievavosť a trpezlivosť pri parkovaní.

Mestská tržnica bude i tento rok vyhradená pre predajcov s občerstvením a budete si môcť vybrať z tých najväčších jarmočných pochúťok. Naši najmenší sa určite tešia na atrakcie a kolotoče. Tie budú situované pri parkoviskách OD TESCO a OD BILLA. Na Námestí slobody sme pre deti pripravili atrakcie zdarma.

Počas oboch dní budú na Námestí slobody otvorené verejné toalety, ale k dispozícií budú i mobilné toalety, a to konkrétne na tržnici, pri Dome služieb a na parkovisku pri Rímsko-katolíckom kostole.

Tak ako každý rok i teraz upozorňujeme občanov, aby nepodceňovali šikovnosť zlodejov a strážili si svoje osobné veci. Rovnako dobre sa snažte strážiť i svoje deti, aby sa Vám v dave ľudí nestratili. V prípade, že by sa Vám dieťa predsa stratilo, kontaktujte mestskú políciu na pevnej linke 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.

Organizátori tohtoročného 23. ročníka Staroturianskeho jarmoku sa snažili pre našich občanov, ale aj ostatných návštevníkov pripraviť aj vyvážený kultúrny program. Na Námestí slobody vystúpi počas oboch dní hneď niekoľko popových skupín, folklórnych a dychových súborov a iných hudobných zoskupení. Svoje vystúpenie ponúknu divákom aj deti zo Základnej umeleckej školy v Starej Turej. Veríme, že v programe sa nájde niečo pre každú generáciu.

V súčasnosti dolaďujeme posledné organizačné záležitosti a spolu s Vami sa tešíme ma 13. a 14. júna, kedy jarmok otvorí svoje brány. 

Želajme si ešte spoločne, aby nám prialo aj počasie, pretože pri akciách ako je táto je počasie jediná vec, ktorá sa nedá nijako zorganizovať ani zaplatiť.

 

Kultúrny program Staroturianskeho jarmoku – 13.- 14. júna 2014

 

13. 6. 2014 - piatok

 

14.30  – Súbory ZUŠ Stará Turá

16.00 – Wushu centrum Stará Turá

16.45 –  Divadlo ZkuFraVon  - Ako išlo vajce na vandrovku

18.00 – Dychová hudba Váhovanka

19.15 –  Duo Sonet

20.30 – Michal David Revival

 

14. 6. 2014 - sobota

 

11.00 – Folklórny súbor Poľun a Krakovienka

12.15 – Country kapela No konečne

14.00 – Folklórny súbor  Družba

15.00 – Folk blues Rasťo Samek

16.00 - Heligonkári z Myjavy

 

 

Sprievodné akcie:

Pre deti zdarma vodné bubliny, elektrické autíčka, trampolína a skákací hrad na Námestí slobody

MsÚ Stará Turá, Publikované: 11.6.2014
Nastavenia cookies