XVIII. ročník nohejbalového turnaja

XVIII. ročník nohejbalového turnaja

Mesto Stará Turá v spolupráci so Základnou školou usporiadalo dňa 17. februára 2018 už XVIII. ročník nohejbalového turnaja - O putovný pohár mesta so spomienkou na Miroslav Dunajčíka.

Všetkých účastníkov privítala v telocvični ZŠ  riaditeľka  Mgr. Jana Koštialová a jej zástupkyňa Mgr. Katarína Mikulcová. Na turnaj sa prihlásilo 7 mužstiev: Adamovské Kochanovce, víťaz posledného ročníka v zložení (Križko, Vido, Drha), SBDO „A“ (Ľ. Feranec, Krištof, Šišan), SBDO „B“ (Ledňák, Juriš, J. Feranec), Sevotech (Lukáč, Burdej, Jambor, Hodermarský), Miloslavov (Krajčí, Tóth, Matúšek), Modrova (Hazucha, Miklovič, Hesko, Lehutová) a nováčik Giro Team z Topoľčian (Kováč, Hlavija, Nemec).

V mužstve z Modrovej opäť nastúpila a bola veľkou oporou Barborka Lehutová na pozícii nahrávačky a medzi mužmi sa nestratila. I napriek väčšiemu počtu účastníkov sa hralo v jednej skupine, kde hral každý s každým na dva sety. 

Počas 42 zápasového maratónu sa už v prvom zápase stretol minuloročný víťaz A. Kochanovce s SBDO „A“, ktorý skončil 2:0 (11:3, 11:7) v prospech SBDO „A“. Los bol neúprosný aj v druhom zápase, kde sa SBDO „A“ stretlo s mužstvom Sevotech, ktorý bol oslabený o dlhoročnú oporu Michala Pavlíka. Zápas skončil remízou 1:1 (11:7, 9:11). Hráči Sevotechu si robili "zálusk" na navyššie priečky, avšak museli bodovať s A. Kochanovcami. To sa žiaľ nepodarilo a po prehre 2:0 (11:5, 11:9) sa musel uspokojiť s 3. miestom, lebo v ďalších zápasoch už nenašli premožiteľa. Prekvapil nováčik Giro Team, ktorý zobral bod celkovému víťazovi po remíze 1:1 (6:11, 11:8) a obsadil konečné štvrté miesto. O konečnom druhom a treťom mieste tak rozhodol vzájomný zápas. SBDO „A“ i napriek strate dvoch bodov získalo v konečnej tabuľke 10 bodov a stali sa tak víťazmi XVIII. ročníka nohejbalového turnaja a získali putovný pohára mesta Stará Turá.

Ceny víťazom odovzdávala zástupkyňa primátorky mesta Bc. Zuzana Zigová. Mužstvá si po skončení turnaja posedeli pri tradičnej kapustnici, ktorú pripravili kuchárky ZŠ v spolupráci s Mgr. Annou Haverovou.   
 
Konečné poradie turnaja:

  1. SBDO „A“  - 10 b
  2. A. Kochanovce - 9 b
  3. Sevotech - 9 b
  4. Giro Team - 5 b
  5. SBDO „B“  - 5 b
  6. Modrová - 3 b
  7. Miloslavov - 0 b

 
foto: MsÚ, Dušan Haver

Ing. Ján Hodermarský, Publikované: 2.3.2018 | Aktualizácia: 2.3.2018
Nastavenia cookies