Menu

Výstava Stredoškolák – Hrdina remesla, Trenčín 2017

Výstava Stredoškolák – Hrdina remesla, Trenčín 2017 Foto:SOŠ Stará Turá

Výstava „Stredoškolák – Hrdina remesla“ otvorila vo štvrtok 26. októbra 2017 v areáli výstaviska Expo Center, a. s., Trenčín svoje brány pre širokú verejnosť. Návštevníkmi boli najmä žiaci základných škôl, ktorí sa v sprievode svojich pedagógov či rodičov mohli vo viac ako 30 stánkoch jednotlivých stredných škôl nielen z Trenčianskeho kraja dozvedieť, kde môžu po absolvovaní ZŠ ďalej študovať. Poradiť a motivovať žiakov základných škôl vybrať si niektorú z odborných škôl v kraji je jedným z cieľov výstavy.

Vystavovateľkou bola aj Stredná odborná škola v Starej Turej. Jej stánok bol naplnený technickými výtvormi žiakov, ako napríklad robotom ABB, ktorý hral hru „človeče – nehnevaj sa“ proti návštevníkom, fotovoltickou elektrárňou, automatickou triedičkou a plničkou riadenou PLC, maketou inteligentnej elektroinštalácie bytu a mnohými ďalšími, ktoré demonštrovali možnosti štúdia v tejto škole.

Okrem toho žiaci školy zabezpečovali ozvučenie akcií a filmovanie celej výstavy pomocou vlastných kamier a televízneho štúdia a priamy prenos videa cez Youtube a prenos videa na 3 veľkoplošné obrazovky (vnútri i vonku) sponzorsky zapožičané firmou RBXT Skalica.    

Zapojili sa tiež do súťaží vyhlásených na výstave (najlepšie promo video školy a najlepší technický exponát).

 

SOŠ Stará Turá, Publikované: 2.11.2017 | Aktualizácia: 2.11.2017