Menu

Veľkonočné popoludnie detí a rodičov

Veľkonočné popoludnie detí a rodičov Autor:MŠ Stará Turá

„Vzduch nasýtený vôňou zeme, ľúbozvučný spev vtákov, prvé výhonky snežienok a bledúľ....."

Slniečko svojimi lúčmi pohládza prebúdzajúcu sa prírodu a víta sviatky Jari - Veľkú noc. Týmito slovami možno priblížiť pracovné popoludnie pre deti a rodičov 22. marca 2010 v 2. triede Slniečok v MŠ na Hurbanovej ulici 153/62.Pani učiteľky Danka Bahníková a Erika Mlynárová pripravili deťom a rodičom nielen možnosť zhotoviť veľkonočné vajíčka a rôzne dekorácie podľa fantázie, čo bolo hlavnou náplňou pracovného popoludnia, ale zároveň i priblíženie veľkonočných ľudových zvykov v spojení s pletením korbáčov na Veľkú noc.

Učiteľky a hostia pracovného popoludnia pán Viliam Harušťák s vnučkou Kristínkou privítali všetkých prítomných v ľudových krojoch. Pán Viliam Harušťák sa dlhé roky venuje udržiavaniu ľudových zvykov v našom podjavorinskom kraji, o ktorých nám v krátkosti porozprával. Kristínka bola oblečená vo sviatočnom ľudovom kroji, v akom v minulosti mladé dievky šibačov očakávali.
Našim malým deťom sme sa snažili emocionálnym vnímaním a zážitkovým učením priblížiť bohatstvo uložené v ľudových tradíciách.
Pracovné popoludnie detí s rodičmi obohatené o pletenie korbáčov, ľudové kroje a zvyky sme ukončili sladkou odmenou pre každého, zdobenými medovníkovými vajíčkami, na ktorých si detičky pochutnali.
Veľkonočné korbáče, ktoré pán Harušťák názorne i spolu s rodičmi uplietol, veľmi pekné, nápadité a kreatívne veľkonočné výrobky zhotovené deťmi s rodičmi, hrdo zdobia interiér našej chodby.
Sú dôkazom šikovnosti, aktivity a tvorivej spolupráce rodičov s našou MŠ.


Erika Mlynárová
MŠ na Hurbanovej ulici 153/62

 

K stiahnutiu

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Materská škola, Publikované: 30.3.2010