Menu

Úspechy hasičov z DHZ Topolecká

DHZ Topolecká Foto:LB


Minuloročná sezóna bola pre topoleckých hasičov veľmi úspešná. V rámci roku 2011 sa zúčastnili 27 ligových, ale aj celoslovenských súťaží. V týchto sa umiestnili väčšinou na popredných miestach, získali 7 prvých miest, 4 druhé miesta a dvakrát obsadili tretiu priečku. Dobrovoľný hasičský zbor Topolecká vychováva mladých hasičov v družstve žien a družstve mužov.

Cieľov na novú sezónu je hneď niekoľko. V tomto roku prestúpili zo senickej ligy do Inovecko-karpatskej ligy, kde by sa chceli, čo najlepšie umiestniť. Je potrebné, aby sa poctivo pripravovali na jednotlivé súťaže počas roka, ktoré sú zaradené do ligy. V senickej lige sa umiestnenie družstiev určovalo podľa zrátavania výsledných časov. V novej lige sa bude postupovať podľa bodového hodnotenia každého družstva.

Ďalším cieľom topoleckých dobrovoľných hasičov je vytvoriť v budúcnosti aj detské družstvo, kde by sa mohli športovo venovať deťom z mestských častí, ktoré nemajú možnosť na veľké športové vyžitie. Vytvorenie takéhoto družstva je však finančne veľmi náročné.

Dobrovoľné hasičstvo môže byť pre deti veľmi osožné. V mladšom veku získajú deti kondičku, naučia sa viazať uzle, sú v kolektíve ďalších detí a majú príjemný program na voľný čas. Rovnako sa tu učia disciplíne a sú neustále v pohybe, čo je pre deti v nízkom veku dôležité na vybitie energie.

Dobrovoľní hasiči z Topoleckej mali za dva roky viac ako 10 výjazdov, kedy sa v okolí objavili požiare pri vypaľovaní trávy, ale pomáhali napríklad aj pri požiari domu. V prípadoch, kedy sú drahé každé minúty sú dobrovoľní hasiči niekedy prví, ktorí k požiaru dorazia.

Na veľmi dobrej úrovni je spolupráca DHZ Topolecká s DHZ Drgoňova Dolina. Na väčšinu súťaží chodia spolu a pomáhajú si, v čom sa dá. Potrebné je však poďakovať najmä sponzorom, ktorí družstvu pomáhajú najmä finančne a tiež mestu Stará Turá.

 

 

Najlepšie umiestnenia DHZ Topolecká v Senickej lige a v súťažiach v roku 2011

Košolná

1. miesto

Sobotište (Jelínek)

1. miesto

Závod (nočná súťaž)

2. miesto

Senica

2. miesto

Moravské Lieskové

2. miesto

Prievaly

3. miesto

Prašník

1. miesto

Rudník

1. miesto

Trenčianske Bohuslavice

1. miesto

Podbranč

1. miesto

Lúka (nočná súťaž)

2. miesto

Cetuna

1. miesto

Zeleneč (vianočný kapor)

3. miesto

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 10.5.2012