Menu

TURANCUP vrcholom kolkárskej sezóny

Domáci hráči umiestnení na TURANCUPe, zľava P. Nemček st., L. Gordíková, J. Hochel, M. Dolnák

Domáci hráči umiestnení na TURANCUPe, zľava P. Nemček st., L. Gordíková, J. Hochel, M. Dolnák Foto:MKK Stará Turá

Kolkári MKK Stará Turá ukončili zatiaľ najúspešnejšiu sezónu v klubovej histórii. Prvoligové A mužstvo si udržalo náskok z jesennej časti súťaže a v konečnom zúčtovaní mu patrí 2. miesto hneď za bratislavským Interom B. V elitnej spoločnosti II. ligy zotrval aj B tím, ktorý obsadil 3. priečku. Treťoligové C a D družstvá obsadili v krajskej súťaži 3. a 5. miesto. 

O reprezentáciu klubu sa postarali i jednotlivci, ktorí na Majstrovstvách Slovenska bojovali vo finále v dvanástke najlepších hráčov a hráčok vo svojej kategórii. O medailové pozície už tradične bojoval Peter Nemček ml. v kategórii juniorov, nakoniec sa umiestnil na 4. priečke. Spomedzi žien najlepšie zahrala Lenka Gordíková, ktorá vybojovala 8. miesto a finálovú premiéru v kategórii žiakov zažil aj Ondrej Čmelo, ten skončil na 12. pozícii.   

Ženám Lenke Gordíkovej a Zdenke Stejskalovej sa podarilo získať vo farbách Trenčína 2. miesto na finálovom turnaji ženskej extraligy. Toto umiestnenie ich oprávňuje bojovať na Európskom pohári v talianskom Bolzane. 

Tradičným vyvrcholením kolkárskej súťaže sa v Starej Turej stal turnaj TURANCUP. Jeho IV. ročník bol v znamení prekonávania minuloročných rekordov. O stúpajúcej popularite turnaja svedčí aj čoraz väčší počet účastníkov, tento rok ich bolo až 122, z toho 84 mužov, 24 žien a 14 dorastencov a dorasteniek. TURANCUP môžeme právom označiť za medzinárodný, spomedzi 15 zastúpených klubov bolo 5 z Českej republiky a jeden z Rakúska. 

Víťazom kategórie mužov a držiteľom nového rekordu kolkárne sa s výkonom 485 zvalených kolov stal domáci hráč Ján Hochel. Druhé miesto obsadil domáci Peter Nemček st. (480), tretí skončil Roman Hrančík z Otrokovíc (476). V ženskej kategórii padol tiež rekordný výkon, Lenka Gordíková si víťaznú pozíciu zabezpečila 470 zvalenými kolmi. Na druhej priečke sa umiestnila Martina Ančincová z Otrokovíc (452), tretie miesto patrí hráčke Ratíškovíc Marte Beranovej (447). V kategórii dorastencov dominoval Richard Tóth zo Šale (434), druhý skončil Michal Divílek ml. z Otrokovíc (430) a tretie miesto vybojoval domáci talent Martin Dolnák (429). 

Organizátori môžu byť právom hrdí na turnaj, ktorý si vďaka stúpajúcej úrovni, kvalitnému servisu a priateľskej atmosfére vybudoval dobré meno a prestíž medzi mnohými slovenskými i českými klubmi.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Zdenka Stejskalová, MKK Stará Turá, Publikované: 20.6.2011