Rybárske preteky na Dubníku I.

Rybárske preteky Foto:Peter Bača

Počas víkendu 22. až 24. júla 2011 sa uskutočnila súťaž v love kapra a amura na revíre Dubník I. v Starej Turej. Tento revír je v režime chyť a pusť. Na štart pretekov nastúpilo 11 dvojčlenných družstiev z rôznych kútov Slovenska a Českej republiky. Jedným z účastníkov bol aj tím z časopisu RRR. 

V prekrásnom prostredí, super partiami, ktoré boli dôkladne vyberané organizačným tímom sa chytilo zopár pekných kaprov a amurov. Aj počasie vyšlo na výbornú. Veľa záberov zostalo nepremenených a boli to určite krásne ryby. V sobotu sa organizačný tím rozhodol pre lovcov navariť srnčí guláš a pre kuchárov Luba a Emila prázdny 30 litrový hrniec znamenal, že všetkým chutilo.
 
Za 3 dni lovu sa chytilo 28 kusov kapra od 50 cm do 82 cm v celkovej dĺžke 1736 cm a 3 kusy amura od 72 cm do 82 cm o celkovej dĺžke 227 cm. Celková dĺžka ulovených rýb bola 1963cm. Medzi naj ryby patril kapor 82 cm - 11,1 kg , 77 cm - 10,1 kg , 77 cm - 8,1 kg , 73 cm - 7,9 kg , 76 cm - 7,6 kg, 76 cm – 7 kg a amur 82 cm – 8 kg. Z pohľadu organizátorov, aj lovcov je to super výsledok.
 
Táto akcia naznačila, že treba pokračovať v tejto krásnej myšlienke ako je chyť a pusť a dúfam že vynaložené úsilie z tejto akcie padne na úrodnú pôdu. Tieto preteky nás posunuli znova trochu vpred a pre nás je to výzva ešte viac pomáhať zveľaďovať tento revír a pevne dúfam, že sa k nám pridajú ďalší členovia našej organizácie a spoločnými silami urobíme z tohto krásneho revíru najšpičkovejší revír chyť a pusť na Slovensku. 
 
Záverom by som sa chcel poďakovať všetkým lovcom a hlavne našej organizácií, že nám dala možnosť zorganizovať tieto propagačné preteky. A na koniec patrí veľká vďaka mojim kamarátom, s ktorými sme túto akciu zorganizovali. Takže Štefan, Jaro, Viktor a šéfkuchár Lubo, ďakujem bola to naša prvá organizácia a dúfam že nie posledná. 
 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Peter Bača, Publikované: 28.7.2011
Nastavenia cookies