Menu

Divadlo z druhej strany a pozvánka na reprízu

Je zvykom, že po divadelných predstaveniach obvykle nastupujú kritiky. Či už pozitívne alebo negatívne. Hodnotia sa výkony hercov, kostýmy, atmosféra, technické zázemie, prosto všetko, čo k správnemu divadlu patrí. Málokedy sa stáva, že  by sa do kritiky zapojili samotní herci, no my sme to riskli a pokúsili sme sa o hodnotenie premiéry hry Klub veselých záhradkárok  z druhej strany, z pohľadu hercov.

Ak niekto nezažil stáť pred predstavením na pódiu za zatiahnutou oponou, nevie si predstaviť, aký stres, napätie  a adrenalín sa na tomto malom priestore akumulujú. Minúty do predstavenia sú neskutočne dlhé a plné otázok: Viem dobre text? Nespadne mi niečo? Nezabudnem si zobrať všetky rekvizity? Nezlyhá technika? Bude sa to divákom páčiť? A práve táto posledná otázka je tou zásadnou. Ako sa zúročí naša práca? Zatlieska nám niekto? I my, členovia staroturianskej divadelnej skupiny TILIA, sme si tieto a mnohé iné otázky kládli v utorok 9. 5. 2017 pár minút pred premiérou, keď sme stáli za oponou a sledovali prichádzajúcich divákov. Maličkou škárkou v opone sme videli, ako postupne prichádzajú všetci tí, na ktorých nám záleží - naše rodiny, naši priatelia, kolegovia, predstavitelia mesta, a mali sme jedno jediné želanie: aby sa to, čo budeme takmer hodinu a pol predvádzať na javisku, všetkým aspoň trochu páčilo. S maličkou dušičkou sme rátali sekundy do začiatku predstavenia, povzbudzovali sme sa,  želali sme si navzájom veľa šťastia a v kútiku duše sme verili, že to zvládneme. Báli sme sa a zároveň sme sa tešili. Vedeli sme, že to, ako sa budeme cítiť približne o hodinu a pol, nezáleží len na nás, ale najmä na publiku, ktoré nám dá jasne najavo, či sme uspeli alebo zlyhali.

A aké bolo naše publikum?

Skvelé. Fantastické. Úžasné.  Počas celého predstavenia sme od ľudí v sále dostávali spätnú väzbu. Smiechom i potleskom. I keď sme z pódia ďalej ako do tretieho radu pre svetlá reflektorov nevideli, cítili sme veľkú podporu a pozitívnu energiu, ktorú k nám diváci vysielali a ktorá nás neskutočne nabíjala. Najkrajšie ocenenie a vyznamenanie však prišlo, keď sme sa po hodine a pol postavili pred divákov na kraj pódia a uklonili sme sa. Neutíchajúci potlesk, skandovanie, standing ovation, gratulácie i kvety nám dali najavo, že sa divákom naše predstavenie páčilo. Spadol nám kameň zo srdca a všetci sme cítili neskutočnú úľavu, radosť, šťastie  a uspokojenie z dobre vykonanej práce. Za nádhernú a nezabudnuteľnú  atmosféru, ktorú ste nám Staroturania vytvorili, Vám chceme zo srdca poďakovať a zároveň Vám sľubujeme, že energiu, ktorou ste nás počas predstavenia nabili, zúročíme v našej ďalšej divadelnej práci.

                                                                                            
P.S. 1

Za pomoc a podporu chceme veľmi pekne poďakovať všetkým našim priaznivcom a najmä Evke Adámkovej a pracovníkom DK Javorina, ktorí prispeli k úspechu nášho divadla.

P.S. 2

POZVÁNKA

Pre záujem Staroturanov reprízujeme divadelnú hru Klub veselých záhradkárok vo štvrtok 22. 6. 2017 o 18.00 hod. v sále DK Javorina. Srdečne vás pozývame.

 

Publikované: 2.6.2017 | Aktualizácia: 13.6.2017