Príďte na Javorinu!

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine (26. júla 2009)

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine (26. júla 2009) Foto:Ján Mikláš

Prípravný výbor tohtoročných Slávností bratstva Čechov a Slovákov na Javorine zasadal v piatok 17. júna v slobodnom kráľovskom meste Skalica. Po privítaní primátorom mesta Ing. Chovancom sa výbor pod vedením starostu Bziniec pod Javorinou Ing. Bahníka  venoval pracovným povinnostiam - všestrannej príprave tohto tradičného podujatia. Kultúrna komisia predložila definitívny návrh kultúrneho programu vrátane rozpočtu  a konečný "náhľad" plagátu slávností, technická a dopravná komisia má nemálo povinností pri zabezpečení priestorov - vykosenie parkovísk a okrajov ciest, postavenie pódia a predajných stánkov, finančná má náročnú úlohu - zabezpečiť nemalé financie na realizáciu tohto podujatia.

Aj tento rok zohrajú rozhodujúcu úlohu pri financovaní jednotlivé kontaktné kraje - Zlínsky a Juhomoravský z ČR a Trenčiansky a Trnavský zo slovenskej strany. Samozrejme, do kasy slávností prispievajú aj samosprávy obcí a miest z obidvoch strán hranice a aj vzácni sponzori.


Podujatie má svoj klasický priebeh - celodenný pestrý kultúrny program sólistov, skupín a súborov rôznych žánrov, predaj remeselníckych produktov, hry a súťaže pre deti, zabezpečený je stánkový predaj občerstvenia. Na podujatie je zorganizovaná autobusová doprava aj zo Starej Turej. Opäť bude bezplatná.

Kyvadlová doprava na Javorinu, 31. júl:

  • Stará Turá, odchody z autobusovej stanice: o 8.30 hod., 9.45 hod (v prípade potreby)
  • Javorina - Holubyho chata, odchod z Javoriny: o 15.30 hod.
  • Zastávky: Prior, Viadukt, Miškech Dedinka, Lubina, Hrnčiarové, Veľká Javorina 

Videoprezentáciu k Slávnostiam si môžete pozrieť na stránke www.ziveslovensko.sk. Link na videoprezentáciu je: http://www.ziveslovensko.sk/events/slavnosti-bratstva-cechov-a-slovakov/


Príďte poslednú júlovú nedeľu - 31. 7. 2011 - na Javorinu! Od 9. 45 do asi 15. 30 na vás čaká pestrá  ponuka programov, pobyt v nádhernej prírode na vrchole najvyššej hory Bielych Karpát - Veľkej Javorine na podujatí, ktoré symbolizuje spoločnú minulosť dvoch dnes už samostatných štátov a nadštandardné spolunažívanie vo zväzku štátov EU.

 

K stiahnutiu

Súvisiace odkazy

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Ján Mikláš, hovorca prípravného výboru slávností, Publikované: 19.7.2011
Nastavenia cookies