Poskytovanie Prvej pomoci zameranej na deti

MC Žabka

MC Žabka Foto:MC Žabka

V pondelok 21. novembra o 16.00 hodine  zavítala do nášho Materského centra Žabka  profesionálna záchranárka a školiteľka kurzov Prvej pomoci RZP  Alenka Gorcová, ktorá pre nás pripravila kurz prvej pomoci zameraný na deti.

Počas prednášky sme nadobudli cenné informácie ako postupovať v prípade, že dieťa upadne do bezvedomia, ako správne podávať umelé dýchanie a masáž srdca, čo robiť pri krvácaní, zvracaní, pádoch, popáleninách, vdýchnutí  alebo vložení cudzích telies do nosa a ucha, pri febrilných kŕčoch  a ešte iné témy. Po teoretickej časti si každý mohol prakticky vyskúšať na figurínach, či poskytuje prvú pomoc  správne. 

Úrazy a situácie, ktoré svojimi vedomosťami a zručnosťami dokážu rodičia zvládnuť do príchodu záchrannej služby, môžu minimalizovať dôsledky úrazu, náhleho stavu a predísť vážnym rizikám, ktoré môžu napríklad pri poruche vedomia priniesť trvalé následky na zdraví a kvalite života dieťaťa.

Preto tieto dôležité informácie, ktoré môžeme ako rodičia potrebovať práve v tých menej radostných chvíľach, ktoré prichádzajú náhle, netreba podceňovať a treba sa na ne pripraviť.  Sme radi, že o kurz prejavili záujem nielen maminky, ale aj jeden otecko a dve babičky. V prípade záujmu, budeme tento kurz opakovať.

Diskusia k článku

Počet reakcií: 2

Najnovšie príspevky:

29.11.2011 20:16:37 - dakujeme, snažíme sa a aj sa budeme ;-)
29.11.2011 16:19:13 - "Zabka" , robite to super, drzim Vam palce aj nadalej :-)
Adela Maláriková, MC Žabka Stará Turá, Publikované: 23.11.2011
Nastavenia cookies