Polícia upozorňuje občanov na podvodníkov!

Obvodné oddelenie polície a Mestská polícia Stará Turá dôrazne upozorňujú občanov na pohyb neznámeho podvodníka, ktorý sa vydáva za falošného elektrikára.

Upozorňujeme, že podvodník sa predstaví ako elektrikár a domáha sa odpisu elektromeru. Žiada od Vás občiansky preukaz, necháva podpisovať falošné dokumenty a následne požaduje finančnú zálohu, spravidla okolo 60 €.

Polícia žiada občanov, aby zvýšili opatrnosť pri komunikácií a pohybe cudzích osôb. Dôsledne si preverte pracovníkov energetických spoločností, požadujte preukázanie sa občianskym preukazom a poverením podniku o realizácií prác.

Je to v záujme Vás občanov, aby ste sa nestali obeťou zlodejov a podvodníkov.

V prípade, že máte akékoľvek podozrenie na trestnú činnosť ihneď kontaktujte Políciu Slovenskej republiky na telefónom čísle 158, respektíve 112, prípadne Mestskú políciu v Starej Turej na čísle 0907 77 28 68.

 

Polícia radí seniorom ako sa nestať obeťou podvodníkov a zlodejov!

Seniori, nevpúšťajte cudzie osoby do svojich príbytkov.
Nekontaktujte sa s cudzími osobami osamote.
Vždy majte na viditeľnom mieste dôležité kontakty.

Polícia Slovenskej republiky dôrazne upozorňuje obyvateľov a hlavne starších občanov, aby zvýšili opatrnosť pri komunikácii s cudzími osobami. Je to hlavne v záujme Vás občanov, aby ste sa nestali obeťou zlodejov a podvodníkov. Polícia znova a opakovane zaznamenala nárast trestnej činnosti páchanej na senioroch.

Starší ľudia sa pre svoju dobrosrdečnosť a dôverčivosť stávajú najčastejšími obeťami podvodov a krádeží. Páchatelia sa väčšinou vydávajú za dôveryhodných predajcov, obchodníkov, pracovníkov plynární, elektrární, vodární či iných inštitúcií. Následne sa pod rôznymi zámienkami dostanú do blízkosti týchto občanov, uvedú ich do omylu a podvodom či obyčajnou krádežou ich pripravia o nemalé úspory prípadne cenné veci.

Odbor prevencie kriminality MV SR v spolupráci s odborom ekonomickej kriminality Úradu kriminálnej polície Prezídia PZ prichádza s ďalšími radami pre seniorov. Prečítajte si užitočné informácie (v prílohe pod článkom), ako sa zachovať v prípade, keď vás niekto žiada o pôžičku peňazí, príde vám vyplatiť preplatok alebo vyúčtovať nedoplatok na platbách za energie, alebo vám ponúka lacný a „kvalitný“ tovar priamo pred dverami vášho bytu.

 

201709221356230.rady-seniorom-mv-sr-letak
Obvodné oddelenie Policajného zboru v Starej Turej, Publikované: 26.5.2019 | Aktualizácia: 26.5.2019
Nastavenia cookies