Polícia radí seniorom ako sa nestať obeťou podvodníkov a zlodejov

Seniori, nevpúšťajte cudzie osoby do svojich príbytkov.
Nekontaktujte sa s cudzími osobami osamote.
Vždy majte na viditeľnom mieste dôležité kontakty.

Polícia Slovenskej republiky dôrazne upozorňuje obyvateľov a hlavne starších občanov, aby zvýšili opatrnosť pri komunikácii s cudzími osobami. Je to hlavne v záujme Vás občanov, aby ste sa nestali obeťou zlodejov a podvodníkov. Polícia znova a opakovane zaznamenala nárast trestnej činnosti páchanej na senioroch.

Starší ľudia sa pre svoju dobrosrdečnosť a dôverčivosť stávajú najčastejšími obeťami podvodov a krádeží. Páchatelia sa väčšinou vydávajú za dôveryhodných predajcov, obchodníkov, pracovníkov plynární, elektrární, vodární či iných inštitúcií. Následne sa pod rôznymi zámienkami dostanú do blízkosti týchto občanov, uvedú ich do omylu a podvodom či obyčajnou krádežou ich pripravia o nemalé úspory prípadne cenné veci.

Odbor prevencie kriminality MV SR v spolupráci s odborom ekonomickej kriminality Úradu kriminálnej polície Prezídia PZ prichádza s ďalšími radami pre seniorov. Prečítajte si užitočné informácie (v prílohe pod článkom), ako sa zachovať v prípade, keď vás niekto žiada o pôžičku peňazí, príde vám vyplatiť preplatok alebo vyúčtovať nedoplatok na platbách za energie, alebo vám ponúka lacný a „kvalitný“ tovar priamo pred dverami vášho bytu.

 201709221356230.rady-seniorom-mv-sr-letak

K stiahnutiu

OR PZ Nové Mesto n./V., Publikované: 22.9.2017 | Aktualizácia: 22.9.2017
Nastavenia cookies