Polícia deťom

Polícia deťom Foto:Mgr. Lívia Boorová

Päť skupín škôlkarov navštívilo na deň detí mestských policajtov. Tí pre nich pripravili príjemné odpoludnie plné hier a ponaučení. Deti si mohli obzrieť vnútro policajnej stanice a skontrolovali aj kamerový systém, ktorý sníma Námestie Slobody a jeho okolie. Vonku pred stanicou boli pre nich pripravené rôzne loptové hry.

Hádzali tenisovou loptičkou na terč aj do vedierka. Najviac ich však zaujala prehliadka výbavy policajta a ukážka sebaobrany. Tí odvážnejší si sebaobranu aj vyskúšali. Škôlkari sa tiež dozvedeli ako by sa mali zachovať v rôznych situáciách, s ktorými sa môžu stretnúť vonku pri hre. Na jednom zo stanovíšť si prebrali základné dopravné značky a svetlá semaforu. Tu detičky ukázali svoju šikovnosť, mnohé značky poznali z dopravnej výchovy, ktorú mali v škôlke.

Chlapcom sa veľmi páčilo policajné auto. Pohrali sa s vysielačkami a dozvedeli sa viac o reflexných vestách a ich použití. Na všetky otázky policajtov vedeli detičky pohotovo zareagovať. Za svoju šikovnosť a odvahu pri hrách dostali od pánov policajtov aj sladké odmeny.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 6.6.2011
Nastavenia cookies