Pietna spomienka na hrdinov

V stredu 5. apríla si mesto Stará Turá pripomenulo 78 rokov od oslobodenia.

Síce v chladnejšom počasí, ale o to vrúcnejšie sme si uctili pamiatku mladých rumunských vojakov, ktorí položili životy za slobodu nášho mesta. Pietny akt kladenia vencov pri hroboch rumunských vojakov poctil svojou účasťou aj veľvyslanec Rumunskej republiky na Slovensku jeho excelencia Domnul Călin Fabian. Padlých hrdinov si uctili tiež primátor mesta Leopold Barszcz, zástupkyňa primátora Soňa Krištofíková ako aj prednostka mestského úradu Jaroslava Antalová, ale i poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a predstavitelia politických strán a hnutí pôsobiacich v meste. Spomienkového podujatia sa zúčastnilo i množstvo občanov mesta.

Cieľom tohto symbolického pietneho aktu je každoročne vzdať úctu všetkým ľuďom, ktorí zahynuli v krvavej 2. svetovej vojne a tiež pripomenúť tieto udalosti najmä mladším generáciám, aby v súčasnosti, ale i budúcnosti chránili mier a slobodu našej vlasti.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa dnešného spomienkového podujatia zúčastnili i všetkým, ktorí pomáhali zabezpečiť jeho organizáciu a úpravu pietneho miesta.

 

MsÚ Stará Turá, Publikované: 6.4.2023 | Aktualizácia: 11.4.2023
Nastavenia cookies