OPUSTILA NÁS VÝZNAMNÁ OSOBNOSŤ MESTA

V týchto dňoch naše mesto zastihla smutná správa. Vo veku 93 rokov nás v nedeľu 17.7.2022 navždy opustil Ing. Dušan Hrnčiřík.
Pán Hrnčiřík, i keď nebol rodákom z nášho mesta, bol s ním celoživotne spojený a hlavne s podnikom Chirana (predtým Presná mechanika). V roku 1965 bol menovaný do funkcie ekonomického riaditeľa. Tu zotrval až do odchodu na dôchodok v roku 1990. V rokoch 1978 – 1990 bol súčasne i prvým zástupcom generálneho riaditeľa. Takmer celý pracovný život pána Hrnčiříka bol spätý s Chiranou, s jej budovaním, rozvojom, výstavbou, tvorbou jej organizačných štruktúr a samozrejme aj s jej úspechmi, problémami a ťažkosťami. Bol jedným z najbližších spolupracovníkov generálneho riaditeľa. Spolu stáli nielen pri rozvoji podniku, ale aj pri rozvoji nášho mesta. Za túto celoživotnú príkladnú činnosť mu bolo v roku 2012 udelené ocenenie „Významná osobnosť mesta Stará Turá“.
Pán Hrnčiřík sa aktívne zapájal aj do spoločenského, kultúrneho ako aj športového diania. Učaroval mu svet cyklistiky a spolu s priateľmi aj po svojich 90-tych narodeninách neustále brázdil po okolitých cyklotrasách z obidvoch strán Javoriny. Venoval sa tiež publikačnej činnosti v odborných médiách a ako dôchodca bol niekoľko rokov mestským kronikárom.
 
Posledná rozlúčka s Ing. Dušanom Hrnčiříkom sa uskutoční vo štvrtok 21.7.2022 o 13:00 hod. v Dome smútku v Starej Turej.
 
Ďakujeme za všetko, bolo nám cťou byť s Vami...
autor foto: Post Bellum – Roland Valko

autor foto: Post Bellum – Roland Valko

MsÚ Stará Turá, Publikované: 20.7.2022
Nastavenia cookies