Netradičný policajný úlovok

Mestskú políciu Stará Turá najčastejšie občania privolávajú k riešeniu závažných priestupkov proti bezpečnosti, pri porušení verejného poriadku a iných trestných činov. Občania niekedy ich pomoc potrebujú aj v prípade odchytu túlavých zvierat. Vo väčšine prípadov ide o psov alebo mačky.

Kuriózny prípad riešili naši mestskí policajti dnes 6. mája, kedy ich občan požiadal o pomoc s odchyteným zvieraťom. Prekvapením bolo, keď dorazili a na mieste zistili, že sa jedná o sovu. Na Slovensku chránený samec výra skalného bol podľa prvotnej obhliadky príslušníkov MsP Stará Turá mierne dezorientovaný (pravdepodobne po náraze), ale nezranený.

V službe bol i náčelník polície Ing. Ľubomír Málek, ktorý informoval o tomto náleze Štátnu ochranu prírody. Následne po konzultácii prevzal výra do svojej starostlivosti, nakoľko je aktívnym sokoliarom, je tiež registrovaný a vedený na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky ako chovateľ ohrozených druhov a vie mu poskytnúť odbornú starostlivosť. Výr si pár dní oddýchne, naberie sily a po zotavení bude vypustený naspäť do voľnej prírody.
Uplynulé obdobie je sprevádzané viacerými negatívnymi správami a tak nás potešilo, že záchrana tohto krásavca, posúďte na fotografiách, bude mať šťastný koniec.

I takéto netradičné zážitky prináša práca našich príslušníkov Mestskej polície Stará Turá.

Odchytený výr skalný
Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 6.5.2021 | Aktualizácia: 7.5.2021
Nastavenia cookies