Nádherný úspech ZŠ Stará Turá v basketbale žiačok

Nádherný úspech našej školy – dievčatá vyhrali napriek veľmi silnej konkurencií a ukázali, že majú veľké srdcia zapálené pre šport a tímového ducha, vďaka čomu sa im podarilo zvíťaziť a dosiahnuť také úžasné víťazstvo!!!

V dňoch 21. - 22. marca 2017 sa v Žiari nad Hronom konali Školské majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok základných škôl. Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Celkovo tento rok súťažilo 472 škôl z celého Slovenska. Len v našom Novomestskom okrese sa každý rok prihlási do predkôl cca 12 škôl, z nich postupujú 4 školy do okresného kola, nasleduje regionálne kolo (víťazi Trenčianskeho, Novomestského a Myjavského okresu), potom krajské kolo (región Prievidza, Považská Bystrica a Trenčín) a nakoniec na Majstrovstvá SR postupujú víťazi 8 krajov.

Tí boli rozdelení do dvoch skupín, skupina „A“ – Bratislavský kraj (BA), Banskobystrický kraj (BB), Prešovský (PO) a Trenčiansky kraj (TN) a skupina „B“ – Žilinský kraj (ZA), Trnavský kraj (TT), Nitriansky kraj (NR) a Košický kraj (KE).

Zo skupiny „A“ naše dievčatá postúpili bez prehry s nasledovným skóre zápasov:

ZŠ Spojová Banská Bystrica  - ZŠ Stará Turá                                           32:52

ZŠ Stará Turá - ZŠ M. R. Štefánika Ivánka pri Dunaji                              45:28

ZŠ s MŠ Komenského Poprad - ZŠ Stará Turá                                          28:44

ZŠ Stará Turá – Gymnázium I. Madácha s VJM Slnečná Šamorín           52:29 – semifinále

Vo finále sa zrodilo veľké prekvapenie celej súťaže, keď naše dievčatá zo ZŠ Stará Turá porazili dlhoročného víťaza Majstrovstiev SR, a tiež víťaza „B“ skupiny – dievčatá zo Súkromného športového gymnázia Košice, ktoré zdolali s rozdielom piatich bodov 38:33.

Na treťom mieste skončili žiačky z Trnavského kraja – Gymnázia Imre Madácha v Šamoríne.

Za výbornú reprezentáciu ZŠ Stará Turá ďakujeme dievčatám: Drobná Natália, Gajdošíková Martina, Gergelyová Zaira, Glatzová Ella, Kubinová Viktória, Lukáčová Mariana, Malková Natália, Ondrejková Martina, Ostrovská Zuzana a Vandlíková Tereza.

Nad družstvom zo Starej Turej držali ochrannú ruku a cenné rady poskytovali tréner Martin Sýkora, ako zástupca MBK Stará Turá a pán učiteľ Mgr. Michal Denk, ako zástupca ZŠ. Aj ich nemalým pričinením sa dievčatá tešia nie len zo zlatých medailí z Majstrovstiev SR školského basketbalu, ale dve z nich – Naty Malková a Tete Vandlíková, aj z ocenenia „Členka All Stars Teamu“.

 

Hlasy po turnaji:

Martin Sýkora, tréner MBK Stará Turá: „Do Žiaru nad Hronom som cestoval s pánom učiteľom Denkom potom, ako ma oslovil, či by som mu nešiel pomôcť na školské majstrovstvá SR v basketbale. Nakoľko sa MBK snaží športu v našom meste pomáhať, neváhal som a ponuku od neho so záujmom prijal. Netušili sme, čo nás čaká, vedeli sme len, že to bude veľmi náročné, pretože súťažili všetky základné školy na Slovensku a zo šiestich krajov postúpili na MS tie najlepšie. „Všetky naše dievčatá boli v priebehu celých majstrovstiev neskutočne bojovné a vytrvalé. Stretávali sa v priamych súbojoch s fyzicky oveľa vyspelejšími súperkami. Aj keď väčšina tímov bola silnejšia (zúčastnili sa aj športové školy a gymnáziá), my sme hrali a bojovali ako kolektív a to doslova! To, že sme mali dve hráčky v All Stars, nie je tak dôležité. Pre mňa patrí do All Stars celý tím dievčat, ktoré sa o tento neskutočný úspech a zviditeľnenie Starej Turej pričinili. Dievčatá z tak malého mestečka, ako Stará Turá je, ukázali srdiečko a bojovnosť. Základná škola a mesto môžu byť na majsterky Slovenska neskutočne hrdé. "Ukradli " víťazstvo takým mestám, ako Bratislava, Banská Bystrica, Prešov, Šamorín a obrovskému favoritovi - Košiciam.“

Kapitánka Natália Malková: „Na MS sme išli s malou dušičkou, že nemáme veľkú šancu. Hrali sme s plným nasadením, no nemysleli sme na výhru. A nakoniec MAJSTERKY!!! Veľká vďaka patrí trénerovi Martinovi Sýkorovi, pánovi učiteľovi Michalovi Denkovi, určite mojim spoluhráčkam a v neposlednom rade aj rodičom, priateľom a učiteľom, ktorí nás na diaľku povzbudzovali.“


   ZŠ Stará Turá, MBK  Stará Turá, Jana Vandlíková a Tomáš Malek

 

 

Video zo školských Majstrovstiev Slovenska v basketbale dievčat nájdete tu:

www.youtube.com/watch

 

 

Základná škola, Publikované: 24.4.2017
Nastavenia cookies