NA STRETNUTÍ S OBČANMI ODZNELI ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE

Dnes popoludní 27.9.2023 prebehli dve participatívne stretnutia s našimi občanmi. Hoci obe stretnutia boli zvolané za iným účelom, spoločnou diskusiou a otázkami od vás, zazneli zaujímavé informácie i nápady. 

Prvé verejné stretnutie, ktoré prebiehalo od 16:00 hodiny bolo zvolané k sanácii environmentálnej záťaže skládky - KO Drahý vrch. Prítomní odborní pracovníci zo spoločnosti MM Revital poskytli pohľad a dôležité informácie k celkovej sanácií, priblížili harmonogram prác spolu s odvozom kontaminovanej pôdy a informovali o podobnom type sanačných prác v inej záťažovej oblasti Slovenska.

Druhé stretnutie bolo pripravované za účelom predloženia návrhov návrhov a nápadov k vysadeniu zelene v priestore detského dopravného ihriska a pumptracku na Mierovej ulici. Prítomní občania predniesli niekoľko zaujímavých a inšpiratívnych možností pre skrášlenie daného priestoru. Debata prebiehala v uvoľnenej atmosfére a prišlo aj na iné podnety, ktoré našich občanov trápia. Všetkým, ktorí predniesli akúkoľvek otázku, či pripomienku trpezlivo odpovedal primátor mesta, zamestananci MsÚ, ale aj riaditeľ technických služieb. 

Ďakujeme všetkým občanom, ktorí si našli dnes čas a strávili spolu s nami. Mali tak možnosť dozvedieť sa viacero zaujímavých informácií, navrhli možnosti pre skrášlenie mesta a vyjadrili i svoje pocity, čo treba zlepšiť pre život v našom meste.

Sme radi, že takéto stretnutia majú význam a budeme ich pripravovať aj do ďalšieho obdobia.

Pretože len spoločne s Vami, našimi občanmi posunieme Starú Turú vpred.

Ďakujeme.

MsÚ Stará Turá, Publikované: 27.9.2023 | Aktualizácia: 27.9.2023
Nastavenia cookies