MIMORIADNY OZNAM

Dnes 4.8.2020 po stretnutí primátora mesta Stará Turá Leopolda Barszcza s predstaviteľmi RÚVZ Trenčín zasadal Krízový štáb mesta Stará Turá.

Predstavitelia RÚVZ Trenčín primátora informovali:

  • V Starej Turej momentálne evidujeme 7 pozitívne testovaných osôb, všetci, vrátane dohľadaných kontaktov (viac ako 90) sú v karanténe,
  • RÚVZ zdôraznil dôsledné a neustále dodržiavanie preventívnych opatrení (nosenie rúšok, rozostupy, dezinfekcia priestorov a rúk), ako aj minimalizáciu mobility  osôb,
  • Vzhľadom na aktuálnu situáciu RÚVZ odporúča presunutie termínu konania hromadných akcií po 16.8.2020. 

Na základe výstupov z rokovania so zástupcami RÚVZ v Trenčíne Krízový štáb mesta po rokovaní odporučil zrušiť, resp. presunúť termín konania po 16.8.2020 pre všetky plánované podujatia:

  • Remeselné trhy – zrušené
  • Piknik na Mierovej ulici – zrušené
  • Triatlon - po dohode s organizátormi zrušené
  • Cyklistické preteky - prebehne rokovanie s organizátormi


Ak sa bude daná akcia konať, organizátori sú povinní zabezpečiť dostatočné hygienické prostriedky a informovať návštevníkov o ich povinnostiach nosiť rúška a dodržiavať všetky odporúčania Úradu verejného zdravotníctva v súvislosti s pandémiou COVID-19. Taktiež musia strpieť kontrolu zo strany RÚVZ. 


Zariadenie opatrovateľskej služby ako aj Klub dôchodcov budú od zajtra 5.8.2020 pre verejnosť neprístupné do 16.8.2020. Taktiež budú do uvedeného termínu športové podujatia organizované bez divákov.

 

Informácia bola vyhlásená v mestskom rozhlase vo forme:

Na základe aktuálnej situácie s pandémiou COVID-19 zasadal krízový štáb mesta Stará Turá, ktorý v rámci preventívnych opatrení so súhlasom RÚVZ v Trenčíne neodporúča občanom Starej Turej zúčastňovať sa na verejných podujatiach a väčších súkromných akciách v termíne do 16.8.2020. 


Prosíme všetkých občanov o disciplínu a zodpovedné správanie, ktoré prispeje k zníženiu rizika šírenia vírusu v našom meste. 

 

Mesto Stará Turá, Publikované: 4.8.2020 | Aktualizácia: 28.8.2020
Nastavenia cookies