LYMFODRENÁŽ PRE REGENERÁCIU ORGANIZMU

Nemocnica s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom zakúpila nový prístroj Lympha press optimal. Momentálne je špičkou na trhu, má 24 nezávislých tlakových komôr, je kalibrovaný s elektrickou kontrolou tlaku v komorách návlekov, obsahuje unikátny program Pre-Therapy, ktorý pred každou terapiou pomáha uvoľňovať lymfatické uzliny v trieslach (návlek nohavíc) a v podpazušných jamkách (návlek bunda).

 

Prístrojová lymfodrenáž je založená na prerušovanej kompresii končatín a vytváraní tlakovej vlny, ktorá podporuje krvný a lymfatický systém. Opakovaným stláčaním zdola nahor dochádza k pôsobeniu na opuchy vzniknuté spomalením toku lymfy. Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh. Očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov, z čoho vyplýva zlepšenie vzhľadu pleti, obnova činnosti orgánov… Organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý, znovuzrodený.

Zo zdravotného hľadiska je indikovaný na primárny a sekundárny lymfedém, chronický edém venózneho pôvodu, vredy predkolenia, poruchy prekrvenia, podporná terapia diabetickej neuropatie, po odstránení lymfatických uzlín, chronickej žilovej nedostatočnosti, lipedém, lipolymfedém, rehabilitácia po úrazoch…

 

Ako prístroj funguje? Rytmické tlakové vlny povoľujú a opäť nafukujú „nohavice“ a trochu pripomínajú zovretie, ako keď vám merajú krvný tlak. Procedúra je veľmi príjemná. Prostredníctvom tlakovej vlny sa aktivuje „lenivý“ lymfatický systém, čím sa odvádza z tela tkaninová tekutina obsahujúca splodiny látkovej výmeny. Prístrojová lymfodrenáž pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné brucho u pánov, výrazne modeluje postavu – zmenšuje obvod stehien, bokov a brucha (a to už po 7 – 10 procedúrach až o 3 – 5 cm), odstraňuje únavu nôh a celkovo detoxikuje organizmus. Prístrojovú lymfodrenáž ocenia hlavne ľudia so sedavým zamestnaním. Tlak váhy tela na žilový systém v stehenných oblastiach spomaľuje odtok krvi, čím zapríčiňuje nahromadenie lymfy v lýtkových a stehenných oblastiach, a tým aj opuchy v týchto oblastiach. Takisto ľudia pracujúci v stoji, kedy gravitácia spôsobuje tlak krvi v dolných končatinách, čo spôsobuje zvýšenú filtráciu miazgy do tkanív. Keďže je činnosť lýtkových svalov obmedzená, tie pumpujú menej krvi a miazgy smerom k srdcu. Tým sa tvoria opuchy končatín a vzniká tzv. syndróm olovených nôh.

 

Ošetrenie trvá 30 minút.

Odporúčame 7 až 10 návštev, 2 - 3 - krát do týždňa.

Dostatočný pitný režim pozitívne vplýva na účinky tlakovej masáže.

Cena polhodinovej procedúry je 6,- €.

Pri zakúpení permanentky na 7 procedúr je cena 35,- €.

 

Pacienti, ktorí navštevujú cievnu a onkologickú ambulanciu majú nárok zo zdravotnej poisťovne na 10 procedúr zdarma počas jedného polroka.

Takisto poskytujeme aj ručnú lymfodrenáž, hradenú zdravotnou poisťovňou.

 

Objednať sa môžete na tel.č. 032/77 40 398 (334)

alebo osobne v nemocnici na prízemí v ambulancii rehabilitácie – elektroliečby.

 

Mgr. Eliška Pavlíková, vedúci fyzioterapeut

 

Ilustračné foto

Ilustračné foto

NsP Nové Mesto nad Váhom, n. o., Publikované: 6.11.2018 | Aktualizácia: 6.11.2018
Nastavenia cookies