K iniciatíve Nikdy nebudeš kráčať sám sa pripojí aj mestský rozhlas v Starej Turej

Mnohé verejnoprávne rádia v Európe sa v piatok 20. marca zapoja do spoločnej aktivity, ktorou preukážu jednotu a podporu úsiliu na zastavenie šírenia pandémie koronavírusu.

V piatok o 8:45 hod. zahrajú pesničku You ´ll Never Walk Alone (Nikdy nebudeš kráčať sám) od skupiny Gerry & the Pacemakers.

S nápadom prišiel Sander Hoogendoorn, moderátor rannej show stanice 3FM verejnoprávneho holandského rozhlasu NPO.

„Všetci musíme urobiť, čo je v našich silách, aby sme prekonali túto krízu. Veci ako táto jednoducho presahujú hranice rozhlasu. Preto som si pomyslel, že prečo by všetky rozhlasové stanice v ranných reláciách nezahrali tú istú pieseň súčasne?

You'll Never Walk Alone by mohla osloviť tých, ktorí robia neuveriteľnú prácu v zdravotníctve, tých, ktorí sú chorí, alebo nemôžu ani na chvíľu opustiť svoje domovy," vysvetlil Sander Hoogendoorn.

„Sme veľmi hrdí na to, že na našu iniciatívu s nadšením reagovalo toľko rozhlasových staníc v celej Európe. Dúfame, že tento piatok o 8:45 si všetci v Európe spoločne zaspievajú a pocítia, že v tejto kríze nie sú sami," dodal Sander Hoogendoorn. Hashtag pre túto iniciatívu je #neverwalkalone.

Mestský rozhlas v Starej Turej sa pridá k vyše stovke rádií po celom svete. Pieseň sa bude hrať napr. v Holandsku, Spojenom kráľovstve, Luxembursku, Nemecku, Rakúsku, Španielsku, Belgicku, Estónsku, Bulharsku, Gruzínsku, Portugalsku, Poľsku, Švajčiarsku, Dánsku, Írsku, Francúzsku, Turecku, Fínsku a Lotyšsku.


MsÚ Stará Turá, Publikované: 20.3.2020 | Aktualizácia: 20.3.2020
Nastavenia cookies