Juniorská súťaž Kungfu deti 2014

                  V sobotu 22. februára 2014 sa v telocvični prvého stupňa ZŠ na ulici Komenského konala juniorská súťaž Kungfu deti 2014. Je to tradičná súťaž poriadaná našim klubom Wushu centrum Stará Turá, na ktorú sú vždy pozvané aj ostatné slovenské wushu kluby, ktoré majú juniorských cvičencov. Je to skvelá príležitosť pre deti zažiť atmosféru súťaže, zistiť ako to na súťažiach chodí, aké sú ich povinnosti, ako sa správať na súťažnej ploche i mimo nej, čo majú a čo nemajú dovolené. Mimo súťažného vystúpenia majú možnosť stretnúť deti rovnakého veku z iných klubov, s ktorými majú spoločnú záľubu – wushu. S týmito deťmi sa následne stretávajú na letných táboroch a tak vznikajú pekné priateľstvá. Získajú možnosť zacvičiť pred porotou a tým zabojovať proti tréme, ktorú pri prvom verejnom vystúpení cíti každý. Dôležité je na súťažnej ploche zo seba vydať to najlepšie. Body, celkové hodnotenie a umiestnenie na stupni víťazov je už v rukách rozhodcov, no čo najlepšie predvedenie cvikov je len a iba v rukách každého súťažiaceho.

            Na tomto ročníku sa okrem 22 detí z Wushu centra Stará Turá zúčastnilo aj 21 detí z Wushu klubu Trnava, takže pomer síl bol vyrovnaný. Spoločne bolo 8 kategórií, z toho dve kategórie zápasu a šesť kategórií cvičení zostáv. Cvičili sa zostavy bez zbrane, so zbraňou a zápasy Sjuši. Organizácia súťaže bola plynulá, kategórie sa hladko striedali. Po odcvičení zostáv bola krátka prestávka, potom vyhodnotenie s odovzdávaním medailí a diplomov a nasledovali zápasy Sjuši. Súťažiaci sa bili ako levy, dávali najavo svoju srdnatosť a túžbu vyhrať. Máme radosť, že záujem o zápasy prejavovali aj mladší členovia klubu, aj nováčikovia, takže na budúcu súťaž budeme môcť postaviť ešte silnejší tím.

            Deti z Wushu centra Stará Turá získali celkovo 17 medailí (6x zlato, 6x striebro, 5x bronz) z 31 umiestnení. Cvičenci nášho klubu sa umiestnili nasledovne: v kategórii Začiatočníci, ktorá sa hodnotila festivalovým spôsobom, získali prvé miesto Martin Mikulec a Samuel Štepanovic, na druhom mieste boli Agáta Pevná a Samuel Zámečník a na treťom mieste Ľubomír Ostrovský. V kategórii 7-8 rokov získala druhé miesto Tatiana Kiššová, tretie miesto Jakub Gergely. V kategórii 9 rokov získala zlato Inka Kiššová. V kategórii 10-11 rokov vybojovala prvé miesto Simona Václavová, druhé miesto patrí Michalovi Tóthovi. V kategórii 12-14 rokov získal tretie miesto Ján Pevný. V kategórii zápasu Sjuši do 31 kg patrí prvé miesto Michalovi Tóthovi, druhé miesto má Inka Kiššová a tretie Tomáš Vandlík. V kategórii zápasu Sjuši nad 31 kg vybojoval prvé miesto Erik Borbély, druhé miesto Matej Galbavý a tretie miesto má Samuel Hučko. Všetkým medailistom gratulujeme, a každému súťažiacemu z nášho i trnavského klubu ďakujeme za účasť.

            Už teraz sa tešíme na ďalšiu súťaž, ktorá sa opäť bude konať v Starej Turej. Budú to Majstrovstvá Slovenska vo Wushu, na ktorých budú cvičenia bez zbrane i so zbraňou a tvrdé zápasy v čínskom boxe Sanda i zápasy mäkkých štýlov Taiji. Štvrtý ročník Majstrovstiev Slovenska sa bude konať 29. marca a srdečne pozývame všetkých priaznivcov, aby sa prišli pozrieť a podporiť rozvoj čínskeho bojového umenia Wushu na Slovensku.

            Nie je dôležité vyhrať, ale zvíťaziť... sám nad sebou, prísť a odcvičiť najlepšie ako viem.

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Wu shu centrum Stará Turá, Publikované: 25.2.2014
Nastavenia cookies