Menu

Informácie o údržbe bežkárskych trás ľahko dostupné na webe

logá

 Kopaničiarsky región - miestna akčná skupina pozýva priaznivcov bežeckého lyžovania na bežkárske trate, ktorých údržbu zabezpečujeme v spolupráci so združeniami Slovácky běžecký klub Kyjov a Kopanice v pohybe. Ratrákom je udržiavaný úsek od Kubíkovho vrchu (Nová Lhota) po starej vojenskej ceste až do Hlaviny (Stará Turá) v dĺžke cca 6,5 km a nadmorskej výške cca 600 m n.m.

Odoslaním krátkej SMS v tvare DMS BEZKY na číslo 877 môžete aj vy prispieť na úpravu bežkárskych tratí v Bielych Karpatoch a podporiť tak tvorbu bežeckých stôp i v ďalších úsekoch. Na úpravu tratí prispeli v tomto roku obce Vrbovce, Myjava, Brestovec, Stará Myjava, Poriadie, Stará Turá, Lubina a Bzince pod Javorinou, každá sumou 150 EUR. 

Pokiaľ chcete mať informácie o údržbe bežkárskych tratí neustále po ruke, v rámci projektu S mobilem po Bílých Karpatech podporeného z Programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013 bola vytvorená aplikácia, ktorá vám tieto informácie vie poskytnúť prostredníctvom vášho inteligentného mobilného telefónu (pre Android a iPhone). Stiahnete si ju z internetu cez Google play, keď zadáte text S mobilem po Bílých Karpatech. Po kliknutí na tlačidlo nainštalovať a zapnutí internetu v mobile sa vám sama do neho stiahne. Takisto sa dá stiahnuť cez stránku www.bezky-kolo-pesky.eu, kde je postup ako si ju do mobilu nainštalovať podrobne vysvetlený. Pripomínam, že aplikácia sa zatiaľ stále napĺňa aktuálnymi informáciami.

 

Mgr. Peter Nemček, koordinátor projektu

Kopaničiarsky región - MAS, Publikované: 8.1.2015