III. miesto na ME v Tallinne

ME Tallinn 2011 Foto:Slovenská Asociácia Čínskeho Wushu

 V dňoch 10.-18.4. 2011 sa slovenskí reprezentanti v čínskom bojovom umení Wushu Romana Schubertová, Martin Császár, Ján Okrucký a Milan Surgoš zúčastnili na 1.Tradičných Majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnili v estónskom Tallinne. Išlo o historicky prvú účasť Slovákov na Majstrovstvách Európy vo Wushu, šampionát prvýkrát zavádzal nový formát a navyše naši reprezentanti získali dve bronzové medaile!

Šampionátu sa zúčastnilo približne 300 pretekárov zo 17 krajín. Naši športovci ako nováčikovia sa však nestratili. V ťažkej konkurencii silných Rusov, či Poliakov, majstrov sveta a Európy, svojimi výkonmi zanechali dobrý dojem. Obzvlášť nás potešili Milan Surgoš v kategórii cvičenie bez zbrane- Šaolinská päsť a Martin Császár v kategórii cvičenie s krátkymi južnými zbraňami, ktorí získali v týchto kategóriách 3. miesta! Ide pri tom o historicky prvé medaile z Majstrovstiev Európy vo Wushu pre Slovenskú republiku! Slovenská asociácia čínskeho Wushu tak za svoju krátku existenciu slávi prvý výraznejší úspech. Naši reprezentanti týmto nadviazali na výsledky z predchádzajúcich medzinárodných súťaží a potvrdili, že Wushu na Slovensku má budúcnosť. Ďakujeme všetkým za podporu a dúfame v ďalšie podobné úspechy!

Martin Császár je historicky jedným z dvoch slovenský  bronzový medailistov z  Majstrovstiev Európy v estónskom Tallinne v tradičnom Wushu v kategórii krátke južné zbrane. Je členom Wushu Centra Stará Turá a trénuje pod vedením Milana Surgoša z Klubu bojových umení Plachtiaci orol.

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Eugen Császár, Slovenská Asociácia Čínskeho Wushu , Publikované: 26.4.2011
Nastavenia cookies