Hasičská súťaž pod Tatrami s účasťou Drgoňovej Doliny a Topoleckej

Fanúšikovia našich hasičov

Tohtoročná sezóna dobrovoľných hasičov sa pomaličky končí. Chlapci z DHZ Topolecká a DHZ Drgoňova Dolina ešte stihli v októbri vycestovať na súťaž dobrovoľných hasičov do ďalekých Žákoviec, okres Kežmarok. 15. októbra tu zorganizoval dobrovoľný hasičský zbor Žákovce v spolupráci s obecným úradom  5. ročník Slovenského superpohára.

Jednotlivé hasičské družstvá sa nominovali na toto prestížne podujatie na základe výsledkov dosiahnutých v regionálnych a okresných hasičských ligách odkiaľ postupovali najlepší podľa postupového kľúča stanoveného organizátorom. V piatom ročníku sa predstavilo 39 družstiev mužov a18 tímov žien. Súťažilo sa v najatraktívnejšej disciplíne hasičského športu, ktorou je hasičský útok. Každé družstvo malo dva pokusy so športovými hadicami na sklopný terč, štart bol na fotobunky.

Po únavnej štvorhodinovej ceste sa naši hasiči o 10.00 hodine odprezentovali spolu s ostatnými súťažiacimi a potom čakali na svoj prvý pokus. Podmienky boli naozaj ťažké, pod Tatrami fúkal silný vietor a nízka teplota zapríčiňovala, že chlapci mali skrehnuté a oslabené ruky aj nohy. Voda v kadi dosahovala tiež teplotu, za ktorú by sa nehanbilo ani niektoré z tatranských plies. Prvý útok Drgoňovej Doliny skončil s výsledným časom 15,05 s. Dobrovoľným hasičom z Topoleckej žiaľ prvý pokus nevyšiel. Kým sa na športovisku vystriedalo všetkých 39 mužských a 18 ženských tímov, chlapci sa navzájom povzbudzovali a verili, že druhý pokus vyjde podľa ich predstáv. Najlepší čas, 13,74 s. dosiahli pri prvom pokuse hasiči z Podvysokej.

Až v poobedných hodinách sa naši hasiči dostali k druhému pokusu. Chlapci z Drgoňovej Doliny stihli svoj druhý požiarny útok za krásnych 15,79 s. Aj keď neprekonali svoj prvý pokus, patril tento čas k tým lepším v súťaži. Dobrovoľný hasičský zbor z Topoleckej využil svoj druhý pokus naplno a po ukážkovom požiarnom útoku bol ich výsledný čas 15,55 s.

Pri druhom pokuse sa už nikomu nepodarilo vylepšiť čas 13,74 s., ktorý v prvom kole dosiahli hasiči z Podhoria. Tí sa stali celkovými víťazmi slovenského superpohára. Hasiči z Drgoňovej Doliny obsadili konečné 21. miesto a chlapci z Topoleckej pekné 29. miesto. Víťazkami medzi ženskými družstvami sa stali hasičky z DHZ Moškovce s výsledným časom 16,94 s.

Chlapci boli možno smutní, že sa nedostali medzi 15 najlepších družstiev, veríme však, že v budúcej sezóne si športové výsledky a náladu vylepšia. Veď odhodlanie a vytrvalosť, ktorá z oboch družstiev sršala aj počas tejto súťaže, jasne naznačuje, že naši hasiči sa v podobných súťažiach nestratia. Treba im poďakovať za dobrú reprezentáciu nášho regiónu, i keď práve v tejto súťaži možno neboli dosiahnuté výsledky, ktoré si predsavzali. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšiu hasičskú sezónu a Slovenský superpohár 2012.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 24.10.2011
Nastavenia cookies