Deň detí v meste Stará Turá

 1. jún je vyhlásený vo viacerých krajinách sveta ako medzinárodný deň detí. Rovnako na Slovensku tento deň patrí deťom s cieľom urobiť im radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí v celom svete. Primátorka mesta Stará Turá sa rozhodla tento rok zrealizovať jednu veľkú oslavu medzinárodného dňa detí v celom meste Stará Turá. Vďaka finančným prostriedkom, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo Stará Turá a pomoci Centra voľného času, hasičov a policajtov z okresných a obvodných oddelení si deti mohli v Starej Turej tento deň naozaj užiť naplno. Už od ranných hodín bola pre ne na Hurbanovej ulici bezplatne otvorená umelá ľadová plocha určená na korčuľovanie. Plocha bola osadená počas celého mesiaca, ale na deň detí bola otvorená úplne zadarmo. Deti si tu zároveň mohli zapožičať korčule alebo si mohli dať nabrúsiť korčule, ktoré si doniesli z domu. Ihrisko bolo na druhý deň demontované, no veríme, že počas celého mesiaca aspoň niektorým deťom urobilo radosť.

Policajti a hasiči si pripravili na 1. jún v ranných hodinách pre deti na Ulici mierovej ukážky svojej práce, škôlkari a školáci mohli bližšie preskúmať policajné auto, motorku, výstroj a hasičské autá. Pozreli si aj skutočný zásah hasičov pri horiacom aute, ktoré bolo situované v strede priestoru, kde boli v minulosti umiestnené unimobunky. Veselé výkriky detí sa niesli celou ulicou a z užasnutých tvárí malých zvedavcov bolo jasné, že povolanie hasič a policajt je u detí naďalej populárne. Zaujímavá bola i ukážka práce psovoda, ktorý zneškodnil zlodeja so zbraňou. Touto cestou ďakujeme hasičom i policajtom z Nového Mesta nad Váhom a Starej Turej, za pomoc pri organizovaní tejto akcie.

Detským džavotom však žilo v tento deň i Námestie slobody, ktoré bolo už od rána obsadené detskými atrakciami. Pripravené boli vodné bubliny, nafukovacia šmýkačka a skákací hrad a elektrické autíčka. Všetky atrakcie boli pre deti zdarma. Od 14.00 hodiny sa Námestie slobody zaplnilo ďalšími deťmi, ktoré vystupovali v programe Deťom pre radosť v réžii Centra voľného času. V jednotlivých vystúpeniach sa predstavilo viac ako 250 detí zo škôl, centra voľného času, ale aj krúžkov, ktoré pôsobia v meste. Talentové deti ukázali najmä svoje pohybové nadanie. Pracovníci centra voľného času si pre deti pripravili priamo na námestí aj rôzne zábavné súťaže.

Týmto však zábava pre našich najmenších nekončila. Na premostení oproti Domu služieb čakali na deti ďalšie súťaže. Pracovníci Lesotoru deťom dávali úlohy, ktoré súviseli s lesom, drevom a lesnými živočíchmi. Skúsili si tu i pílenie dreva a lukostreľbu. Veríme, že staroturianske deti si tento deň v uliciach mesta naozaj užili a že podobnú oslavu dňa detí sa podarí zorganizovať i o rok. 

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 17.6.2015
Nastavenia cookies