Menu

Cesta rozprávkovým lesom

Cesta rozpr. lesom

Cesta rozpr. lesom Autor:DKJ

V Starej Turej sa oslava MDD už roky spája s akciou Cesta rozprávkovým lesom. Tradíciu založil Klub žien v spolupráci s Domom kultúry Javorina. Okrem dospelých organizátorov sa na podujatí vždy podieľali malí herci zo základnej školy. Za tie roky sa i z nich stali rodičia a z pôvodných organizátorov starí rodičia. Tento rok štafetu organizácie prevzal Dom kultúry Javorina a Komisia pre školstvo a kultúru pri Mestskom zastupiteľstve Stará Turá.

Personálne i materiálne bola akcia pripravená, otáznik visel len nad priazňou počasia. Nedeľné ráno, 3. júna, veľmi presvedčivo nevyzeralo. Optimizmus a nadšenie organizátorov rozohnalo všetky mraky a akcia mohla začať. Aby to bola naozajstná cesta rozprávkovým lesom so všetkými možnými nástrahami, rozhodli sme sa pripraviť dve trasy. Pre malé deti a rodičov s kočíkmi jednoduchú trasu a pre  väčších šarvancov náročnejšiu priamo cez les.

Na každom stanovišti, spolu ich bolo 15, čakali zbojníci, vodné víly, šašovia, princezné, Karkulka s vĺčikom, ježibaby a ďalšie  bytosti, ktoré si odbehli z rozprávky, aby deti vtiahli do sveta, kde dobro víťazí nad zlom a láska nad nenávisťou.  Aj deti museli ukázať svoju šikovnosť a splniť  určitú úlohu, aby dostali drobnú odmenu. V závere  cesty snáď niektorých zmáhala i únava, ale pri pohľade na perníkovú chalúpku a nazlostené ježibaby si rýchlo pospomínali na básničky či pesničky. Za sladký medovník to predsa  stálo.

A keď úspešne splnili všetky úlohy, v cieli ich čakala odmena v podobe bublifuku alebo vymaľovánky, a nielen to. Skákací hrad, maľovanie na tvár, detská zumba, rôzne súťaže, jazda na štvorkolke či konskom záprahu. O dobrú zábavu sa postaral i klaun Pepele. Cestou rozprávkovým lesom prešlo viac ako 300 detí, ktoré  mali k dispozícií množstvo atrakcií vďaka sponzorom – firmám Sensus Slovensko, EUR-MED, PreVaK, Irish Pub, Elster.

V závere chcem poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa každý svojím dielom zaslúžili o zdarný priebeh akcie – Komisia pre školstvo a kultúru pri MsZ, kolektív učiteliek pod vedením Mgr. Chmurovej, divadelný krúžok Štvorlístok, dobrovoľníci, Súkromná hotelová akadémia, Technické služby a samozrejme všetci pracovníci Domu kultúry Javorina Stará Turá.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Eva Adámková, riaditeľka DK Javorina, Publikované: 6.6.2012