Aj Vianoce Valentovcov budú šťastné a veselé

vianoce Foto:ilustračné foto

Aj Vianoce Valentovcov budú šťastné a veselé,
vďaka všetkým, ktorí pomohli pri záchrane ich synčeka 


Každodenne sa odohrávajú rôzne tragické udalosti, kde žiaľ pri mnohých zvíťazí smrť nad životom, ale keď zvíťazí život, je to to najcennejšie a nakrajšie. Minulý týždeň mi porozprával príbeh, ktorý sa odohral 2. 11. 2011, Ján Valenta zo Starej Turej - časť Topolecká:
 

 

Počas večere nášmu najmladšiemu synovi, 22-mesačnému Jaroslavovi zabehlo a začal sa dusiť - omdlieval. Hneď sme s manželkou Patríciou sadli do auta a smerovali do Starej Turej, kde sme volali záchranku a dohodli sme sa, že sa stretneme pri PD. V miernej zátačke auto, ktoré som šoféroval skončilo mimo vozovku, takže som nemohol pokračovať ďalej a sekundy leteli. Našťastie o chvíľu prichádzajúce auto sme zastavili a jeho vodič, Jaroslav Bohovic zo Starej Turej, nás ochotne k PD zaviezol. O chvíľu tam bolo miestne záchranné vozidlo a vzápätí i záchranné vozidlo z Nového Mesta nad Váhom. Náš syn bol v kritickom stave, keď sa ho chopili záchranári, napojili ho na prístroje a odtiaľ bol odvezený do nemocnice na Myjavu. Tam lekári zistili, že ide o veľmi vážny prípad, zavolali do Bratislavy do Detskej fakultnej nemocnice na Kramáre a odtiaľ prišla špeciálna sanitka na prevoz detí. V Bratislave bol náš syn napojený na prístroje, ktoré zaňho dýchali 6 dní. V Bratislave lekári zistili, prečo sa začal dusiť - časť stravy sa mu nevhodným spôsobom dostala až do pľúc. Lekárom sa podarilo túto časť vytiahnuť. Potom chlapca odpojili od prístrojov a čakali, či už bez nich dokáže dobre dýchať. Podarilo sa, ale v nemocnici ešte ostal niekoľko dní na pozorovaní. Aj keď bol chlapec niekoľko dní v umelom spánku, všetko dobre dopadlo a obavy, či sa mu náhodou nepoškodil mozog, sa nepotvrdili. Jarko sa z toho veľmi dobre dostal.

Rodina Valentová ďakuje všetkým tým, ktorí zachránili život ich synovi, menovite Jaroslavovi Bohovicovi, posádkam záchranných vozidiel zo Starej Turej a Nového Mesta n/V, lekárom nemocnice na Myjave a hlavne lekárom z Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch.

Zároveň ďakujú i policajnému zboru zo Starej Turej a dopravnému inšpektorátu v Novom Meste nad Váhom, ktorí sa postarali o ich auto, ktoré zostalo po spomenutej autonehode otvorené a nezabezpečené aj s dokladmi a kľúčmi v Topoleckej, keď na políciu bolo nahlásené, že mimo cesty sa nachádza vozidlo a existuje podozrenie, že vodič z miesta nehody ušiel. Keď Ján Valenta polícii vysvetlil, čo sa v ich rodine stalo, pochopili, že vtedy je každá sekunda drahá.

Takže rodina Jána Valentu zo Starej Turej – Topolecká dostala vianočný darček už v novembri, ten najcennejší - záchranu života ich synčeka Jarka, z ktorého majú veľkú radosť hlavne rodičia a jeho bratia, 5-ročný Janko a 4-ročný Samko.

Taktiež ďakuje svojim najbližším v rodine, spolupracovníkom, priateľom a známym za morálnu podporu.

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Viliam Solovič, Publikované: 21.12.2011
Nastavenia cookies