36.ročník diaľkového pochodu "Podjavorinská päťdesiatka"

Medzi obľúbené podujatia v Starej Turej patrí už tradične aj Podjavorinská päťdesiatka. V tomto roku ju opäť zorganizoval klub slovenských turistov a mesto Stará Turá. Aj vďaka sponzorom sa 14. mája konal už 36. ročník tohto turistického podujatia, ktoré je zaradený aj v medzinárodnom kalendári Internationaler Volkssportverband.

Zraz turistov sa začal o 6:30 pred mestských úradom. Po prezentácií nastal prevoz turistov na Myjavu a Starú Myjavu. Trasa výstupu mala jednoduchý smer. Z myjavskej strany vystúpiť na Veľkú Javorinu a odprezentovať sa na lyžiarskej chate. Na Javorine si účastníci podjavorinskej päťdesiatky oddýchli, občerstvili sa a pokračovali ďalej cez Miškech Salaš - Trávniky a ďalej do cieľa na štadión v Starej Turej. Cieľovým miestom bol penzión Šport, kde boli turisti ocenení pamätným listom a malým občerstvením. Pochodu sa zúčastnilo 183 turistov rôzneho veku, jedným z najstarších účastníkov bol nestor staroturianskej turistiky Ing. Dušan Hrnčířik, ktorý sa podujatia zúčastňuje už niekoľko rokov.

Zvlášť chceme poďakovať sponzorom podujatia: PREMARESu plus, s.r.o., Šport -Penziónu, Molitexu Krajné, vinárni Gažovič a autopotrebám TRIO Jakubec, ktorí podporili túto akciu a pričinili sa o udržanie tradície podjavorinského diaľkového pochodu. Veríme, že chuť ľudí aktívne sa hýbať a spoznávať krásy nášho podjavorinského kraja sa nestratí a na Podjavorinskej päťdesiatke sa stretneme opäť na budúci rok.

Účasť na jednotlivých trasách bola nasledovná:

  • 20km trasa - 109 účastníkov
  • 25km trasa - 34 účastníkov
  • 35km trasa -10 účastníkov
  • 10km trasa - 2 účastníci
  • 67km cyklotrasa - 28 účastníkov

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Ing. Vlastimír Čepela, Publikované: 27.5.2011